CESTA TRADÍCIÍ – Baníctvo a montánne pamiatky Gelnice / 24. 09. 2022

Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v spolupráci s mestom Gelnica, vás pozývajú na terénnu prednášku na tému baníckych tradícií – Baníctvo a montánne pamiatky Gelnice, pod vedením Štefana Slivenského z Montánneho spolku Fénix, ktorá sa uskutoční v Turzovskej doline 24. septembra 2022 od 13:30 hod.

Montánny spolok Fénix sa dlhodobo venuje banskej histórii Hnileckej doliny, mapuje, fotí a zhromažďuje informácie o banských dielach. Jeho snahou je zachovanie tradícií a histórie baníctva na dolnom Spiši. Podieľa sa na zveľaďovaní a údržbe Štôlne Jozef a banského skanzenu v Gelnici. Lektor Štefan Slivenský je banský profesionál a geológ, dlhodobo sa venuje banskej a montánnej histórii na dolnom Spiši a to nielen teoreticky ale ja prakticky – momentálne sa podieľa na predlžovaní Štôlne Jozef. Na terénnej prednáške vás prevedie banskými pamiatkami v teréne, ktoré oko bežného návštevníka nespozoruje.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu Cesta remesla.Copyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.