DUF-ART predstavil kráľovnú Sissi z pohľadu jej dvornej dámy

Divadelný projekt pod názvom DUF-ART predstavil ďalšiu historickú inscenáciu spojenú s tancom a projekciou.

Šiesty ročník divadelného projektu Spišského osvetového strediska v Spišskej Novej Vsi, kultúrneho zariadenia Košického samosprávneho kraja, sa odohral v piatok 18.10.2019 v koncertnej sále budovy Galérie umelcov Spiša. Príbeh kráľovnej Sissi ožil prostredníctvom spomienok jej dvornej dámy Irmy Sztáray, ktorá návštevníkom vyrozprávala málo poznaný a tragický príbeh o živote cisárovnej Alžbety Bavorskej.
“Predstavenie Svoj oštep blýskavý do srdca vraz mi…, sa spojením inscenačnej zložky a moderného tanca snažilo priblížiť divákom cisárovnú Alžbetu Bavorskú predovšetkým v období jej posledných rokov života. Predstavenie, ako aj krátka prednáška, ktorá mu predchádzala, poukázali i na prepojenie osobnosti cisárovnej Alžbety s regiónom východného Slovenska. Táto historická inscenácia jednoznačne splnila svoj umelecko-osvetový zámer a veríme, že v tejto aktivite budeme môcť pokračovať ďalej, poukazujúc na historické udalosti a osobnosti späté s regiónom, aby sme pozitívnym spôsobom podporovali úctu ku vlastným dejinám a lokálpatriotizmus. “ – zhodnotil režisér hry Peter Karpinský.
Na realizácii divadelného predstavenia Svoj oštep blýskavý do srdca vraz mi… a spolupráci na projekte DUF-ART sa podieľali herci z divadelnej skupiny Divadlo teatrálnej skratky pod vedením režiséra Petra Karpinského a členovia z tanečnej skupiny Denzz Industry pod vedením choreografky Kataríny Halásovej. Ochotníci dohrali 3 divadelné predstavenia pre verejnosť a študentov Strednej odbornej školy ekonomickej, Gymnázia Javorová, Strednej odbornej školy drevárska a taktiež pre klientov DSS Humanitar z Levoče.
Od návštevníkov všetkých predstavení sme dostali bezprostredné či mailové pozitívne reakcie a poďakovania za spracovanie a realizáciu tejto divadelnej hry. Televízna reportáž z projektu DUF-ART 2019 sa objaví aj vo vysielaní RTVS – relácia Regina na Dvojke.

 

Fotogaléria:

neboli nájdené žiadne obrázkyCopyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.