Hokerlík pokračuje v oslavách 40. výročia vzniku Spišského literárneho klubu

Literárny večer a prezentácia tvorby členov Spišského literárneho klubu, oslavy významného výročia založenia klubu a hudobný sprievodný program, to všetko čaká návštevníkov podujatia s názvom Hokerlík, ktorého začiatky siahajú do deväťdesiatych rokov dvadsiateho storočia.

Klub, v ktorom sa na pravidelných dvojmesačných stretnutiach schádzajú autori nielen z regiónu Spiša vznikol v roku 1981 a registroval za celé obdobie svojho pôsobenia viac ako 180 členov.

Priúzko – zborník prác členov Spišského literárneho klubu
„Zborník Priúzko je štvrtým výberom prác členov Spišského literárneho klubu. Jeho ambíciou bolo v 40. roku existencie tohto voľného združenia literátov priblížiť aktuálnu tvorbu knižne či časopisecky etablovaných autorov. V zborníku, ktorý s podporou Mesta Spišská Nová Ves vyšiel vo vydavateľstve FAMA art, na 140 stranách predstavuje svoju tvorbu 24 autorov. Minuloročné protipandemické opatrenia a ich uvoľňovanie sa pričinili o to, že úsilie o jeho prezentáciu verejnosti sa presunuli aj do roku 2022,“ priblížil zakladateľ a predseda klubu Ján Petrík.

Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v spolupráci so Spišským literárnym klubom  pozývajú na program k štyridsiatke tohto združenia. Program pod názvom Hokerlík sa uskutoční 9. apríla 2022 o 18:30 (sobota) v Kultúrnom centre Attico, podkrovie Domu Matice slovenskej v Spišskej Novej Vsi.

V programe Hokerlíku sa predstavia
Matej Barč – História literatúry na Spiši
Ján Petrík – predstavenie zborníka Spišského literárneho klubu
Lenka Želonková: Zvliekanie – predstavenie knižného debutu členky klubu
Autorské čítanie tvorby – členovia Spišského literárneho klubu
Rapsodéve – alternatívny hudobný projekt speváčky Ivany Pinčákovej a multiinštrumentalistu Martina Piska

 

 

 Copyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.