Letné workshopy

Origami, ručné práce, graffiti

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravuje počas letných prázdnin tvorivé workshopy pre deti základných škôl. Prichádzame s ponukou viacerých zaujímavých aktivít, ktoré si deti v rámci letných prázdnin môžu vyskúšať a stráviť tak zmysluplne svoj voľný čas.
Ponúkame tri rôzne varianty workshopov: Origami, teda staré japonské umenie skladania papiera, ktoré si nachádza čoraz väčšiu obľubu najmä u najmenších. Naopak vyšívanie či háčkovanie patria už takmer k zabudnutým ručným technikám, s ktorými neprichádzajú často do kontaktu. „Aj tento rok sme pre deti pripravili zaujímavé aktivity, ktoré organizujú krajské kultúrne zariadenia. Na Spiši tak majú príležitosť dozvedieť sa viac o súčasnej subkultúre graffiti a street arte, ktoré sú pre deti v súčasnosti veľmi atraktívne. Ponuka v župných kultúrnych zariadeniach bude počas letných prázdnin naozaj bohatá. Celkovo sme pre ne pripravili viac ako 30 táborov s pestrou škálou aktivít ,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. Graffiti workshop bude rozdelený na dve časti:1. časť workshopu bude zameraná na predstavenie moderného výtvarného umenia a subkultúru graffiti a street art. Vznik, vývoj a súčasnosť graffiti a street art. Premietanie dokumentov z realizácie graffiti projektov v rámci činnosti Spišského osvetového strediska.
2. časť workshopu je zameraná na praktické ukážky graffiti štýlov, návrh vlastného sketchu, šablóny a maľovanie na stenu. Vytvorenie vlastného graffiti trička a prehliadka graffiti galérií v meste Spišská Nová Ves.
Workshopy budú prebiehať v priestoroch Spišského osvetového strediska na Zimnej ulici 47 podľa uvedeného harmonogramu. Účasť je potrebné nahlásiť vopred.
Účastnícky poplatok 1,- €/osoba.

Workshop origami / 9. – 10. 7. 2020 / 9:00 – 11:00 hod.
Workshop ručných prác / 16. – 17. 7. 2020 / 9:00 – 11:00 hod.
Graffiti workshop 1. časť / 20. 8. 2020 / 10:00 – 12:00 hod.
Graffiti workshop 2. časť / 27. 8. 2020 / 10:00 – 12:00 hod.

 

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.