Makovická struna

Regionálna súťažná prehliadka v speve rusínsko-ukrajinských piesní
Makovická struna je jedným z podujatí, ktoré združuje národnostné menšiny Rusínov-Ukrajincov žijúcich v okrese Spišská Nová Ves, Gelnica a Levoča.

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s obcou Nižné Repaše a Zväzom Rusínov-Ukrajincov Slovenskej republiky, usporiada dňa 14. mája 2017 o 14.30 hod. v kultúrnom dome v Nižných Repašoch jubilejný 25. ročník.
Súťažná prehliadka sa teší veľkej obľube nielen u Rusínov-Ukrajincov, žijúcich v spomínaných okresoch, ale aj u obyvateľov majority.
Súťažiť sa bude v 4 vekových kategóriách. Spievať budú sólisti speváci, spevácke duá a triá. Každý z prihlásených účastníkov zaspieva jednu pieseň ľudovú a druhú autorskú, alebo obidve piesne ľudové.
Na 25. ročníku sa predstavia speváci z Torysiek, Olšavice, Nižných Repáš, Sloviniek, Jamníka, Chraste nad Hornádom a Spišského Podhradia.
Organizátori podujatia pozývajú do Kultúrneho domu Nižné Repaše všetkých, ktorým sú blízke rusínsko-ukrajinské piesne.Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.