S Mišom Spišom

Vernisáž fotografií Michala Buzu

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi (SOS) Vás pozýva na vernisáž výstavy „S Mišom Spišom“, ktorá sa uskutoční dňa 10. mája 2019 o 16.00 hod. vo výstavných priestoroch SOS.

Výstava predstavuje prierez fotografickej tvorby Michala Buzu, ktorá je zameraná na krajinnú scenériu Spiša. Kolekcia obsahuje 40 fotografií s netradičným štvorcovým rozmerom. Najstaršia fotografia (roklina Kyseľ) má takmer 50 rokov a najnovšia (Hliníky) vznikla počas tohtoročnej zimy. Prevažná väčšina fotografií je vytvorená digitálnou technikou, pričom tie staršie sú preskenované z diapozitívov. Na vernisáži budú môcť návštevníci vidieť aj multimediálne pásmo s názvom „Hory“, ktoré obsahuje viacero záberov z Vysokých Tatier.

Autorov prvý dotyk s fotografiou prebehol v ôsmej triede na základnej škole, keď mu mama kúpila fotoaparát ISKRA. K fotografovaniu sa vážnejšie dostal až v roku 1973, keď začal fotiť s PENTAKON-om SIX TL. Vo svojich fotografických začiatkoch ho zaujímali hlavne ľudia a zaoberal sa aj aktami. V roku 2000 začal chodiť do prírody, a tak sa centrom jeho hľadáčika stala krajina, pričom špeciálnu záľubu našiel v horách. Precestoval rakúske, talianske, švajčiarske aj francúzske Alpy.

V poslednej dobe realizoval dve samostatné výstavy, so synom Michalom „Buzofci na horách“ v priestoroch Slovenského technického múzea a „Rok s fotoaparátom“ v priestoroch vestibulu Kultúrneho domu Mier v Spišskej Novej Vsi. Aktívne sa tiež zúčastňoval fotosúťaží, pričom získal 2. miesto v kategórii farebná fotografia na Amfo 2015 a 1. miesto v kategórii farebná fotografia na Villa Nova Photo 2018.
Výstavou S MIŠOM SPIŠOM završuje Michal Buza 50 ročnú aktívnu fotografickú činnosť a priestor za hľadáčikom kamery odovzdáva mladšej generácii.

Výstava potrvá do 30.7.2019.

 Copyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.