SPIŠSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI 49. ročník

Tento rok oslavujeme už 49. ročník našich obľúbených slávností a vy pri tom nemôžete chýbať! Uskutočnia sa 24. – 25. júna 2023 v krásnom prostredí Spišského salaša v Spišskom Podhradí.

Počas soboty sa Vám predstaví množstvo vynikajúcich kolektívov, sólistov spevákov, tanečníkov a inštrumentalistov z regiónu Spiš, pričom večer vyvrcholí programom, v ktorom budú účinkovať Nogaband, skupina kapelníka Michala Nogu, ktorá za svoj debutový album Stopy získala ocenenie Radio Head Awards za najlepší album roka 2020 v kategórii World Music / Folk a bodovala aj v medzinárodných albumových rebríčkoch, ŽSSK Ulijanky z Nitry a FS Čerhovčan z Bardejova. Nebude chýbať ani večerné pálenie vatry, jánske piesne a tancovačka pri muzike.

V nedeľu budú prebiehať programy, v ktorých sa predstavia DFS Kornička a Škrupinka z Trenčína, Folklórny súbor Ilosvai z Veľkej Idy, Júlia Kozáková s jej debutovým albumom Manuša, za ktorý získala taktiež ocenenie Radio Head Awards za najlepší album roka 2022 v kategórii World Music a mnoho ďalších.

Súčasťou festivalu budú aj divadelné predstavenia pre deti, tvorivé dielne a drotárske workshopy, školy tanca, spevu a výstava historických fotografií z tohto regiónu. Atmosféru krásneho prostredia s výhľadom na Spišský hrad doplní remeselná ulička plná majstrov svojho kumštu, gastro zóna, v ktorej si budete môcť vychutnať napr. aj obľúbené a známe podpecníky a iné lakocinky.

Hlavný organizátor festivalu je Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v úzkej spolupráci s partnermi mestom Spišské podhradie a Spišským salašom.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Lístky na festival si budete môcť zakúpiť priamo na mieste.

dospelý 6 €/ deň, dieťa do 6 r. vstup voľný,

žiak, študent 6 – 19 r., dôchodca, ZŤP 3 €/ deň

Záznam programu Spišské folklórne slávnosti 2023, 49. ročník TV Reduta:

Reportáž TV Reduta:

Videospot:

Mapa areálu:Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.