Tanečná škola na Spiši 2

Tanec ne češka robota , ale ket neznaš tancovac, ta še udreš jak koň

Pod týmto citátom sa niesla 2. tanečná škola, ktorá sa uskutočnila 7.10.2016 v Kultúrnom dome v Spišských Vlachoch. Tí, čo prišli sa nemuseli báť, že sa narobia. Ľudová hudba pod vedením primáša Dominika Václava zahrala všetkým účastníkom pod nohy.

Lektor Ján Mucha najprv zatancoval tance Skokacka a Poza noge, ktoré by mali účastníci školy zvládnuť. Ľudová hudba promptne reagovala na požiadavky lektora a tancovalo sa a tancovalo, poniektorí tanečníci sa aj pri tanci zapotili. Ale výsledok sa dostavil. Obidva tance účastníci celkom dobre zvládli.

Po krátkej prestávke sa preladili na región Horehronia, kde sa mali naučiť tanec Do vysoka z Čierneho Balogu, ktorý opäť predtancoval lektor pán Mucha. Hudba už bola trošku rezkejšia a tanec sa pomaly začal odvíjať od jednoduchšej jednokročky a dvojkročky. Tanečníci zvládali valaský krok, točenie a tanec Do vysoka tancovala celá sála.

Veríme, že 4.11.2016 sa stretneme v oveľa väčšom počte v Margecanoch, kde sa účastníci budú môcť naučiť tanec Kruta a Do kolesa z Margecian.

Fotogaléria:

 Copyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.