Umenie v parku 2019

4. ročník projektu Umenie v parku

Aj tento rok rozkvitne centrum Spišskej Novej Vsi umením. Umenie v parku vytvorí priestor pre 38 neprofesionálnych autorov, z toho 25 výtvarníkov a 13 fotografov. Vernisáž prinesie okrem krásnych diel aj koncert Novoveskej kapely Star Band a zahrať príde aj dvojnásobný majster Slovenska v hraní na klasickej gitare, Dávid Bílek. Vernisáž sa uskutoční 26.7.2019 o 18:00 v parku pri fontáne v Spišskej Novej Vsi.
Podujatie sa realizuje formou súťaže, ktorá prebieha v 2 kategóriách bez obmedzenia témy. V kategórii A – „Výtvarné umenie“ sa zapojilo 33 autorov so 71 dielami. V kategórii B – „Fotografia“ prispelo do súťaže 25 autorov s 97 fotografiami. O víťazoch rozhodla 3 členná odborná porota v zložení Mgr. art. Tomáš Cetera, Mgr. art. Paulína Halasová a Mgr. Eva Bavalová. Do vystavenej kolekcie postúpilo 30 výtvarných diel od 25 autorov a 30 fotografií od 13 súťažiacich. Výsledky súťaže budú oficiálne vyhlásené na vernisáži, kedy si ocenení zároveň prevezmú aj ceny.

„Tešíme sa, že sa v tomto ročníku podarilo zapojiť do súťaže toľko mladých ľudí. Ich výtvarné diela sa rozhodnutím poroty dostali do kolekcie výstavy vďaka svojej originalite a snahou priniesť do oblasti maľby niečo nové. Pre vývoj súťaže je to pozitívny jav, ktorý sa veríme objaví v budúcnosti aj v kategórii: „Fotografia“, uviedla odborná pracovníčka Spišského osvetového strediska – Mgr. Miriama Bukovinská.

Výtvarnými prácami sa predstavia 25 autori:
Ladislav Vikartovský, Emilián Cvengroš, František Miháľ, Mária Mikolajová, Jaroslav Neupauer, Viera Ruschová, Janka Brutovská, Klára Ogurčáková, Jana Ogurčáková,
Drahoslava Ivanková, Miriam Juríková, Radoslava Kráľová, Marco Kováč, Nina Pekárová, Tomáš Dvořák, Klaudia Jozefčáková, Alexandra Mistríková, Dominika Vojtášová, Ivan Ganga Štencel, Viktória Kellnerová, Matúš Kamenický, Matej Dovjak, Peter Pjatak, Rafael Repper, Veronika Vlašicová.

Fotografiami sa predstavia 13 autori:
Anna Slebodová, Ján Ilkovič, Jirko Salzmann, Iveta Liptáková, Jaroslav Moravčík, Marián Závacký, Dušan Ignác, Dáša Kolláriková, Jakub Kapitančík, Terézia Juričková, Patrik Mlynár, Samuel Gazdura, Silvia Ťapáková.

„Aj tohtoročný počet autorov a počet ich diel dokazuje, že tento projekt má zmysel a oplatí sa v ňom pokračovať a vylepšovať ho. Teším sa, že opäť, druhýkrát organizujeme aj rozborový seminár, ktorý sa nám osvedčil a umožnil tak komunikáciu neprofesionálnych autorov s porotcami.“ hovorí autor a predseda OZ život v meste, Mgr. Tomáš Cehlár.

Rozborový seminár prebehne tentokrát s porotkyňami Mgr. art. Paulínou Halasovou a Mgr. Evou Bavalovou, ktoré budú prihláseným výtvarníkom k dispozícii v deň vernisáže 26.7.2019 od 16.00 hod. do 18.00 hod. vo výstavnej miestnosti Spišského osvetového strediska, Zimná 47, Spišská Nová Ves.

Pre prihlásených fotografov je určený seminár s Mgr. art. Tomášom Ceterom, ktorý sa uskutoční dňa 20.8.2019 o 16.30 hod. v Spišskom osvetovom stredisku. Každý súťažiaci tak bude môcť skonzultovať svoje práce, ktoré neboli vybrané na výstavu a posunúť sa ďalej vo svojej tvorbe.

Organizátorom súťaže a výstavy je OZ Život v meste, partnerom je Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja.
Tento projekt je spolufinancovaný Košickým samosprávnym krajom.

 

 Copyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.