Vyhodnotenie 68. ročníka okresného kola Hviezdoslavov Kubín

Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizovalo 68. ročník okresného kola celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy s názvom Hviezdoslavov Kubín, ktorej vyhlasovateľom a odborným garantom je Národné osvetové centrum, v dňoch 29. a 30. marca 2022 v priestoroch Spišskej knižnice.

Na okresnom kole sa zúčastnili 50 recitátori z okresu Spišská Nová Ves a rozhodovala odborná porota zložená zo spisovateľov, skúsených porotcov celoslovenských recitačných súťaží a odborných pracovníkov knižnice.

Gratulujeme postupujúcim recitátorom a prajeme im veľa úspechov na krajskom kole v Michalovciach, ktoré sa uskutoční 4., 5. a 6. mája 2022 v priestoroch Zemplínskeho kultúrneho centra a hvezdárne. Tí najlepší a veríme, že medzi nimi budú aj spišskonovoveskí recitátori, postúpia na celoslovenské kolo, ktoré sa uskutoční 22. – 25. júna 2022 v Dolnom Kubíne.

 

Výsledky Hviezdoslavov Kubín 2022 / okresné kolo

 

I. Kategória / poézia

    1. miesto/priamy postup: Lara Lišková
    2. miesto: Miriam Oravcová
    3. miesto: neudelené

 

I. Kategória / próza

    1. miesto/priamy postup: Stanislav Pecha
    2. miesto: Dávid Baloga, Adam Sopkovič
    3. miesto: Monika Adamcová

 

II. Kategória / poézia

    1. miesto/priamy postup: neudelené
    2. miesto: Aneta Tomašková, Anika Antal
    3. miesto: Ella König

 

II. Kategória / próza

    1. miesto/priamy postup: Emília Oravcová
    2. miesto: Martin Petruščák
    3. miesto: Tamara Brejčáková

 

III. Kategória / poézia

    1. miesto/priamy postup: Sofia Pavlová
    2. miesto: Vanessa Strcuľová
    3. miesto: Sofia Bôžiková

 

III. Kategória / próza

    1. miesto/priamy postup: Michaela Petrášová
    2. miesto: Adam Baloga
    3. miesto: Carlota Sofia da Cruz

 

IV. Kategória / poézia

    1. miesto/priamy postup: Benjamín Gábor
    2. miesto: Petra Olejníková
    3. miesto: Sára Mária Hollaarová

 

IV. Kategória / próza

    1. miesto/priamy postup: Petra Olejníková
    2. miesto: neudelené
    3. miesto: Ema Faltínová, Petra Kopáčová

 

V. Kategória / poézia

Čestné uznanie: Iveta Palaščáková

 

 

Odborná porota:

I. Kategória: Eva Kopperová, Renáta Korbová, Jaroslava Česlová

II. Kategória: Ján Petrík, Martina Ogurčáková, Jolana Matonoková

III. Kategória: Júlia Čurillová, Tomáš Repčiak, Anna Tarajčáková

IV. Kategória: Ján Petrík, Júlia Čurillová, Štefan Šimko

V. Kategória: Štefan Šimko, Ján Petrík, Júlia Čurillová

 

Reportáž TV Reduta

 

Fotogaléria:

 



Copyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.