Vyhodnotenie 68. ročníka okresného kola Hviezdoslavov Kubín
Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizovalo 68. ročník okresného kola celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy s názvom Hviezdoslavov Kubín, ktorej vyhlasovateľom a odborným garantom je Národné osvetové centrum, v dňoch 29. a 30. marca 2022 v priestoroch Spišskej knižnice.
Na okresnom kole sa zúčastnili 50 recitátori z okresu Spišská Nová Ves a rozhodovala odborná porota zložená zo spisovateľov, skúsených porotcov celoslovenských recitačných súťaží a odborných pracovníkov knižnice.
Gratulujeme postupujúcim recitátorom a prajeme im veľa úspechov na krajskom kole v Michalovciach, ktoré sa uskutoční 4., 5. a 6. mája 2022 v priestoroch Zemplínskeho kultúrneho centra a hvezdárne. Tí najlepší a veríme, že medzi nimi budú aj spišskonovoveskí recitátori, postúpia na celoslovenské kolo, ktoré sa uskutoční 22. – 25. júna 2022 v Dolnom Kubíne.
Výsledky Hviezdoslavov Kubín 2022 / okresné kolo
I. Kategória / poézia
-
- miesto/priamy postup: Lara Lišková
- miesto: Miriam Oravcová
- miesto: neudelené
I. Kategória / próza
-
- miesto/priamy postup: Stanislav Pecha
- miesto: Dávid Baloga, Adam Sopkovič
- miesto: Monika Adamcová
II. Kategória / poézia
-
- miesto/priamy postup: neudelené
- miesto: Aneta Tomašková, Anika Antal
- miesto: Ella König
II. Kategória / próza
-
- miesto/priamy postup: Emília Oravcová
- miesto: Martin Petruščák
- miesto: Tamara Brejčáková
III. Kategória / poézia
-
- miesto/priamy postup: Sofia Pavlová
- miesto: Vanessa Strcuľová
- miesto: Sofia Bôžiková
III. Kategória / próza
-
- miesto/priamy postup: Michaela Petrášová
- miesto: Adam Baloga
- miesto: Carlota Sofia da Cruz
IV. Kategória / poézia
-
- miesto/priamy postup: Benjamín Gábor
- miesto: Petra Olejníková
- miesto: Sára Mária Hollaarová
IV. Kategória / próza
-
- miesto/priamy postup: Petra Olejníková
- miesto: neudelené
- miesto: Ema Faltínová, Petra Kopáčová
V. Kategória / poézia
Čestné uznanie: Iveta Palaščáková
Odborná porota:
I. Kategória: Eva Kopperová, Renáta Korbová, Jaroslava Česlová
II. Kategória: Ján Petrík, Martina Ogurčáková, Jolana Matonoková
III. Kategória: Júlia Čurillová, Tomáš Repčiak, Anna Tarajčáková
IV. Kategória: Ján Petrík, Júlia Čurillová, Štefan Šimko
V. Kategória: Štefan Šimko, Ján Petrík, Júlia Čurillová
Fotogaléria: