Vyhodnotenie / Z rozprávky do rozprávky 2018

V priebehu 15. – 16. marca 2018, v priestoroch Spišského divadla, prebehol ďalší ročník regionálnej súťažnej prehliadky detskej dramatickej tvorivosti „Z rozprávky do rozprávky“, organizovanej pod taktovkou Spišského osvetového strediska.

Vyše štyristo detských divákov mohlo počas dvoch dní vidieť sedem hier v podaní šiestich dramatických kolektívov z okresov Spišská Nová Ves a Gelnica. Na svoje si mohli prísť tí, ktorí obľubujú klasické rozprávkové námety, ale aj tí, ktorým sú srdcu bližšie reálne príbehy súčasnosti.
Kratšie či dlhšie, tichšie či hlasnejšie, presvedčivé či menej výrazné. Jedni boli disciplinovaní, druhí nie, jedni hrali pre diváka, iní pre seba… Všelijako by sa dali okomentovať jednotlivé vystúpenia malých hercov. Každopádne, v každom dramatickom kolektíve, ktorý sa prezentoval, bolo cítiť, oproti ostatným rokom, posun, hádam aj vďaka tvorivej spolupráci v rámci projektu „Prídem autobusom“. Divadelné dosky prijali každého a vrátili mu dvojnásobne to, čo naň doniesol.
Porota v zložení:
Mgr. Petra Körtvélyessyová, Dis. art. (pedagogička herectva a metodiky herectva na Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Prešove a zároveň pedagogička literárno-dramatického odboru na ZUŠ v Širokom, herečka komorného divadla Portál v Prešove, ktoré sa sústreďuje hlavne na detského diváka),
Mgr. art. Jaroslava Sisáková (herečka v Divadle Alexandra Duchnoviča v Prešove, umelecká šéfka Divadla Romathan v Košiciach a učiteľka herectva na Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Prešove),
Mgr. Petra Kriváčková, Dis. art. (herečka, speváčka, zdravotná klaunka, pedagogička na ZUŠ v Kysuckom Novom Meste),
rozhodla o takomto verdikte:
1. miesto, priamy postup na krajské kolo
Divadielko pri ZŠ s MŠ Poráč, hra: Tri prasiatka, réžia: Mgr. Janka Dupčáková
2. miesto, návrh na postup na krajské kolo
ZUŠ Spišská Nová Ves, hra: Denník Lionela Muchu 2, réžia: Eva Kopperová, Dis. art.
3. miesto
Školský divadelný klub Markušovce, hra: Ak uhádneš moje meno, réžia: Adriana Lazorová, Beáta Nováková
Krajské kolo súťaže Detské divadelné Košice sa bude konať 13.-14. apríla 2018 v Košiciach.

 


 

no images were foundCopyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.