Výtvarné spektrum 2016

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja organizuje výstavu regionálneho kola 53. ročníka celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby – Výtvarné spektrum 2016 v termíne 31. marca – 30. apríla 2016.

Milovníkov výtvarného umenia potešia obrazy nielen starších a známych autorov, ale aj nových, mladých. Výstava predstavuje tvorbu osemnástich autorov, ktorí sa rozhodli zapojiť do súťaže a tým aj konfrontovať svoje diela s divákom. Z viac ako štyridsiatich prác vybrala porota tie najlepšie a zohľadnila pritom hlavne snahu umelecky myslieť a vniesť kreatívny prístup do diela. Samozrejme, zohľadnené bolo tiež zvládnutie perspektívy, proporčnosti a celkovej kompozície diela. Porotcovia vybrali v každej kategórii troch najlepších autorov, ktorých diela postúpia do krajského kola.
Na výstave môžete vzhliadnuť maliarsku tvorbu Františka Miháľa, Františka Hosa, Emiliána Cvengroša, Anny Paličkovej, Jána Timka, Ľudovíta Dzurillu, Nikoly Kalickej, Stanislavy Šimekovej, Agnesy Kaľavskej, Natálii Rybárovej, Erika Fľaka, Petra Mašeka, Petry Šúlekovej, Jána Šara, Márii Kalafusovej, Stanislava Šimeka a Gerty Hojstričovej. Ani v tomto ročníku nemôže chýbať kamenná skulptúra Tibora Gurina s názvom „Kaščej Čarnobog“.
Vernisáž výstavy sa uskutoční v priestoroch Spišského osvetového strediska (výstavná miestnosť) dňa 31. marca 2016 o 16.30 hod. Dúfame, že kolekcia, ktorú Vám predkladáme, Vás osloví svojou umeleckou hodnotou a širokým tematickým záberom. Prajeme Vám, aby ste po jej vzhliadnutí odchádzali plní hodnotných umeleckých zážitkov.Copyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.