AMFO 2016 na Spiši

Vernisáž a výstava regionálneho kola postupovej súťaže amatérskej fotografie
Vo výstavných priestoroch Spišského osvetového strediska v Spišskej Novej Vsi budete mať možnosť dňa 12. apríla 2016 o 16.30 hod. vzhliadnuť tvorbu neprofesionálnych fotografov v rámci regionálnej súťažnej prehliadky amatérskej fotografie AMFO 2016.

Aby ľudia mohli vnímať umenie, je potrebné, aby sa v ňom vzdelávali. Pochopiť ho v rámci fotografického média je dlhodobý proces. V záplave technických možností je naliehavé sústrediť sa na obsah a posolstvo obrazu života, ktorý žijeme. A práve tieto kvality sa dajú rozvíjať v rámci súťaže AMFO, kde je vytvorený priestor na diskusie a odovzdávanie skúseností. Hlavnou myšlienkou súťaže je vyhľadávanie talentovaných tvorcov a zároveň vytváranie priestoru na rozvoj umeleckej činnosti.
V 44. ročníku súťaže mali možnosť tvorcovia fotografií súťažiť v troch kategóriách: v čiernobielej fotografii, vo farebnej fotografii a v kategórii multimediálnej prezentácie.
V spišskom regióne sa zapojilo do súťaže 15 autorov so svojimi 86 fotografiami. Pre porotcov v zložení Kazimír Štubňa, Richard Gerényi a Matúš Pramuka boli príjemným prekvapením kvalitné zábery fotografov v I. skupine, zahŕňajúcej autorov do 16 rokov. Mladí nadšenci fotografie by sa zrejme nestratili aj v najpočetnejšej III. skupine – nad 21 rokov.
Na výstave môžete vzhliadnuť fotografie Ladislava Vikartovského, Milana Čarňanského, Mareka Kollárika, Miloša Fiľu, Ondreja Rychnavského, Dáši Frankovičovej, Tibora Morihladka, Štefana Kekelyho, Jána Ziburu, Jozefa Vokála, Petra Jakubca, Františka Krajňáka, Andreja Pižema, Samuela Gazduru a Soni Pollákovej. Výstava bude sprístupnená do 12. mája 2016 v Spišskom osvetovom stredisku a najlepšie diela poputujú do krajského kola v Košiciach.

amfo16_plCopyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.