5. ročník „Mušky raja“ nesklamal

„Mušky raja“ opäť strávili nezabudnuteľné chvíle počas piatich dní letného workshopu s obdobným názvom Mušky raja.

16. – 20.7.2018 v prostredí Turistického raja na Košariskách deti zo spišských obcí a z mesta Spišská Nová Ves, prežívali neopakovateľné chvíle letného detského tábora v unikátnom prírodnom prostredí Slovenského raja.
Vyše tridsať detí pod vedením skúsených lektorov „neúnavne pracovalo“ na aktívnom prežívaní svojho prázdninového leta. „Mušky“ sa hýbali, športovali, písali, kreslili, maľovali, tvorili, spievali, vyrezávali, pískali, plietli, turistikovali, počúvali, dýchali, smiali sa, tešili sa, rozprávali, skúmali, hádali, rozmýšľali, tancovali, hrali sa, opekali…. Čo všetko skutočne robili a v akej intenzite a zanietení, vedia iba ony: „Mušky“, „Osy“, „Včielky“, „Motýle“ a „Vážky“.
„Muššie olympijské hry“ , spoznávanie fauny a flóry Slovenského raja či ľudové remeslá boli niektoré z hlavných resp., nosných aktivít, ktoré charakterizujú tento letný tábor.
Aj napriek nepriazni počasia (neúnavné a neustále mrholenie a oblačno), „Mušky“ sa statočne nevzdávali a bojovali aj v uzavretých priestoroch, pre „živý hmyz“ celkom nevhodnom prostredí.
Takmer žiadna „Muška“ neobišla bez ujmy na zdraví. Škrabance, modriny, brucho bolenie či hlavo bôľ, prípadne „srdco bôľ“, boli na každodennom poriadku. Nevadí, domov sa vrátili všetci zdraví a šťastní, naplnení zážitkami a radostnými spomienkami.
Projekt podporený Fondom na podporu umenia zrealizovalo už tradične Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi.

 


Fotogaléria:Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.