AMFO 2017

Vernisáž krajského kola Košického samosprávneho kraja
Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi Vás pozýva do výstavných priestorov Multifunkčného energeticko-baníckeho centra v Spišskej Novej Vsi, kde sa bude konať dňa 15. júna 2017 o 16.30 hod. krajské kolo celoštátnej fotografickej súťaže AMFO 2017.

V 45. ročníku mali možnosť tvorcovia fotografií súťažiť v troch kategóriách: v čiernobielej fotografii, vo farebnej fotografii a v kategórii multimediálnej prezentácie. Hlavnou myšlienkou súťaže je vyhľadávanie talentovaných tvorcov a zároveň vytváranie priestoru na rozvoj umeleckej činnosti.
Porota v zložení Ing. Miroslav Pfliegel, CSc., EFIAP, Mgr. art. Tomáš Cetera, Ing. Igor Šimko a Mgr. Renáta Novotná Markovičová konštatovala tematickú a žánrovú rozmanitosť kolekcie. Vo viacerých prípadoch získala ocenenie kolekcia fotografií od jedného autora, kde je zrejmé, že fotograf zmýšľa kreatívne a nie je to vecou len náhody. Na výstavu v Multifunkčnom centre a zároveň postup do celoslovenského kola porota odporučila 134 fotografií od 104 autorov.
Do krajského kola súťaže Košického samosprávneho kraja postúpilo celkovo 153 priaznivcov fotografie, pričom ukázali svoj pohľad na svet cez hľadáčik fotoaparátu. Z celkového počtu 347 fotografií predstavovala farebná fotografia 228 kusov. Skupina nad 21 rokov bola zastúpená už tradične najväčším počtom prác a pre porotcov bolo náročné vybrať víťazov. V rámci kategórie Multimediálna prezentácia sa zapojili 6 autori.
Pred vernisážou sa uskutoční rozborový seminár s členmi odbornej poroty v priestoroch Multifunkčného energeticko-baníckeho centra. Výstava bude sprístupnená do 16. júla 2017 a najlepšie diela poputujú do celoslovenského kola, ktoré prebehne v nitrianskej budove Galéria Mlyny.

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.