AMFO 2019

Vernisáž krajského kola Košického samosprávneho kraja

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás pozýva do výstavných priestorov Multifunkčného energeticko-baníckeho centra v Spišskej Novej Vsi, kde sa 6. júna 2019 o 16.30 hod. uskutoční krajské kolo celoštátnej fotografickej súťaže AMFO 2019.
V 47. ročníku mali možnosť tvorcovia fotografií súťažiť v štyroch kategóriách: v čiernobielej fotografii, vo farebnej fotografii, v multimediálnej prezentácii, cykloch a seriáloch. Hlavnou myšlienkou súťaže je vyhľadávanie talentovaných tvorcov a zároveň vytváranie priestoru na rozvoj umeleckej činnosti. Do krajského kola súťaže Košického samosprávneho kraja postúpilo celkovo 116 fotografií, pričom autori ukázali svoj pohľad na svet cez hľadáčik fotoaparátu. Do novej kategórie Cykly a seriály sa zapojilo 11 autorov. Z celkového počtu 239 fotografií predstavuje farebná fotografia 128 kusov. Skupina nad 21 rokov je zastúpená už tradične najväčším počtom prác a pre porotcov bolo náročné vybrať víťazov hlavne v kategórii čiernobiela fotografia.
Porota v zložení Ing. Igor Šimko, Mgr. Renáta Novotná Markovičová, Mgr. Slavomír Hudák a Ľubomír Schmida konštatovala tematickú a žánrovú rozmanitosť kolekcie. Vo viacerých prípadoch získala ocenenie kolekcia fotografií od jedného autora, kde je zrejmé, že fotograf zmýšľa kreatívne a nie je to len vecou náhody. Na výstavu v Multifunkčnom centre porota odporučila 141 fotografií od 75 autorov.
Pred vernisážou sa uskutoční rozborový seminár, kde si budú môcť autori odkonzultovať aj tie fotografie, ktoré neprešli cez prísne oko odbornej poroty. Výstava bude sprístupnená do 6. júla 2019 a najlepšie diela poputujú do celoslovenského kola, ktoré prebehne v nitrianskej Synagóge.

 Copyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.