Amfo 2020

Online výstava fotografií regionálneho kola celoštátnej súťaže Amfo 2020:

https://osvetasnv.sk/amfo-2020

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi Vás pozýva na online prehliadku 48. ročníka regionálneho kola celoštátnej súťaže Amfo, ktorá bude zverejnená od 23. apríla 2020 na webovej stránke osvetasnv.sk.

Regionálna výstava neprofesionálnej fotografickej tvorby ponúka 42 fotografií od 12 autorov z okresu Spišská Nová Ves a Gelnica.
Súťažné fotografie sú rozdelené do troch kategórií, podľa veku autorov. Prvá kategória autorov do 16 rokov nemala toho roku ani jedného účastníka. Do druhej kategórie autorov od 16 do 21 rokov sa prihlásili traja autori a najväčšie zastúpenie mala tretia kategória autorov vo veku nad 21 rokov. V tejto kategórií súťažilo 9 neprofesionálnych fotografov. Každá kategória sa delila na štyri podskupiny – čiernobiela fotografia, farebná fotografia, multimediálna prezentácia, cykly a seriály.
Medzi fotografiami nájdete veľa tém a žánrov. Najčastejšie sa objavuje krajina.
Veríme, že výstava diel neprofesionálnych fotografov priláka svojou pestrosťou veľký počet návštevníkov a milovníkov umenia a dodá tak fotografom odvahu a chuť zapájať sa do súťaže aj v budúcich ročníkoch.

Diela neprofesionálnych umelcov hodnotila porota v zložení:

Mgr. art. Vanda Smreková je mladá fotografka a dizajnérka zo Sabinova. Študovala na Škole úžitkového výtvarníctva dizajn a dizajn nábytku a interiéru na Drevárskej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene. Jeden semester strávila štúdiom fotografie u nemeckého fotografa Jörga Klausa na Hochschule Wismar. Fotografii sa venuje 10 rokov a je uznávanou fotografkou v šarišskom regióne a aj v iných kútoch Slovenska. Svojim objektívom zachytáva portréty, momenty, krajiny. Svadobnú fotografiu vníma ako multižánrovú, preto jej najviac učarovala. Aktuálne sa živí fotografiou a navrhovaním interiérov.

Jozef Vokál je spišský fotograf, bývalí člen Foto klubu Spiš. Je lektorom fotokurzov v Košiciach a vedie moderné kurzy fotografie ako napr. fotenie mobilom. Vo svojej tvorbe sa zameriava na fotenie portrétov a hry svetla.

Veronika Vlašicová je odborná pracovníčka Spišského osvetového strediska. Má na starosti prácu s fotografmi a výtvarníkmi. Študovala reštaurátorstvo na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach a venuje sa maľbe a módnemu dizajnu. V súťaži hodnotila hlavne umeleckú a estetickú stránku fotografií.

Výsledky súťaže okresného kola Amfo
I. veková skupina: autori do 16 rokov
-bez účastníkov
II. veková skupina: autori do 21 rokov
a. kategória: čiernobiela fotografia:
čestné uznania: Dominika Kováčová – Danger

b. kategória: farebná fotografia
cena: Lukáš Sloboda – Underground
čestné uznania: Dominika Kováčová – Halloweensky úsmev

III. veková skupina: autori nad 21 rokov
a. kategória: čiernobiela fotografia:
1. miesto: Veronika Slivková – Na hrane
2. miesto: Iva Liptáková – V žeravých topánkach 2
3. miesto: Dávid Ilkovič – Zamyslený
čestné uznania: Dávid Ilkovič – Na skok od cieľa
b. kategória: farebná fotografia
1. miesto: Ján Ilkovič – za kolekciu fotografií – Planéta Zem, Večer na Dedinkách, Všetky cesty vedú do Tatier, Východ Slnka nad Ostruňou, Západ slnka nad Popradským plesom
2. miesto: Veronika Slivková – Náhodné stretnutie
3. miesto: neudelené
čestné uznania:
Miloš Fiľa – Po schodoch
Iva Liptáková – Prelúdium štiavnických striech
Dávid Ilkovič – Samotár

c. kategória: multimediálna prezentácia:
– neudelené
čestné uznania: —
d. kategória: cykly a seriály:
čestné uznania:
Veronika Slivková- Nevidím, Nehovorím, Nepočujem
Iva Liptáková- Pri mame

Víťazom blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník.

 

 

Online výstava:

neboli nájdené žiadne obrázkyCopyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.