AMFO 2022

Vernisáž regionálneho kola postupovej súťaže amatérskej fotografie.

Vo výstavných priestoroch Spišského kultúrneho centra a knižnice v Spišskej Novej Vsi, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja,

 budete mať možnosť dňa 31. 3. 2022 o 16.30 hod. vzhliadnuť najlepšie fotografie neprofesionálnych fotografov v rámci regionálneho kola celoštátnej postupovej fotografickej súťaže Amfo 2022. Pred vernisážou v čase od 16.00 hod. – 16.30 hod.  budú môcť autori odkonzultovať svoje fotografie s porotcami.

Dvadsať priaznivcov fotografie sa rozhodlo zapojiť do súťaže s 80 fotografiami a ukázať svet tak, ako ho zachytili cez hľadáčik fotoaparátu. Na rozdiel od predchádzajúcich rokov, kedy v prevahe boli starší autori, v tomto ročníku dominovala jednoznačne II. veková skupina od 15 do 25 rokov. Porotcovia v zložení Ing. arch. Mgr. art Stanislava Slaninová Hollóvá, Ing. Igor Šimko, Ing. Miroslav Kováč boli veľmi prísni a do výstavnej kolekcie vybrali iba 58 fotografií.

V regionálnom kole mali možnosť tvorcovia fotografií súťažiť v troch kategóriách: čiernobiela fotografia, farebná fotografia, cykly a seriály a experiment. Hlavnou myšlienkou súťaže je vyhľadávanie talentovaných tvorcov a zároveň vytváranie priestoru na rozvoj umeleckej činnosti. Výstava bude verejnosti sprístupnená do 30. apríla 2022 a najlepšie diela poputujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční v júni 2022.  

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.