Ateliéry

kurz olejomaľby  – romantizmus

Revolúcie, vývin meštianstva, Štúrovci, čudáctvo, intuícia, fantázia, básnický cit. Obdobie romantizmu prinieslo veľa spoločenských zmien a zasiahlo aj výtvarné umenie. John Constable, Francisco Goya, Wiliam Blake, Caspar David Fridrich či slovenský Peter Michal Bohúň a Jozef Božetech Klemens boli najznámejší maliari tohto smeru.

Na kurze Ateliéry si namaľujeme krajinku v štýle romantizmu ako ju maľoval aj John Constable. Ako predloha nám budú slúžiť súčasné fotografie slovenskej krajiny.

Termíny kurzov:

6. a 7. 6. 2023 od 16:00 v ateliéri na Zimnej 47 v Spišskej Novej Vsi

17. 6. 2023 o 10:00 v ZUŠ Gelnica na Lutherovom námestí 1 v Gelnici

Na kurze sa naučíš používať a miešať olejové farby, vyskúšaš si novú techniku a zdokonalíš sa vo svojej výtvarnej zručnosti. Kurz je vhodný pre začiatočníkov aj pre pokročilých neprofesionálnych maliarov. Lektorka pristupuje ku každému autorovi individuálne, podľa jeho doterajších skúseností.

Materiál a pomôcky na kurz olejomaľby budú k dispozícii na mieste pre všetkých účastníkov.

Na kurz je potrebné sa vopred nahlásiť na vlasicova@skcak.sk alebo 053/44 25 250.

Vstupné: 5 €

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Organizátor: Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja

Zdroj: Spišské kultúrne centrum a knižnica, Veronika VlašicováCopyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.