Ateliéry

8 hodinový kurz olejomaľby  – slovenská moderna

Slovenská moderna alebo výtvarná moderna sa začala formovať na začiatku 20. storočia.

Medzi autormi bolo zastúpenie zakladateľskej generácie moderného slovenského umenia, ktorí čerpali námety z vidieckeho prostredia, neskôr i z mestského a intímneho prostredia. Išlo o maliarov ovplyvnených secesiou, symbolizmom, expresionizmom a umelcami s presahom na európsku modernu. Diela umelcov 1. polovice 20. storočia patria k najvýznamnejším hodnotám slovenského moderného umenia a sú súčasťou nielen národnej ale aj európskej kultúry.

Na kurze olejomaľby si ukážeme diela týchto autorov a namaľujeme si spolu krajinu z vidieckeho prostredia v štýle rukopisu Martina Benku, Ľudovíta Fullu či Jána Hálu.

Kurz sa uskutoční 15. a 16. 3. 2023 od 16:00  v ateliéri Spišského kultúrneho centra a knižnice na Zimnej 47 v Spišskej Novej Vsi.

Na kurze sa naučíš používať a miešať olejové farby, vyskúšaš si novú techniku a zdokonalíš sa vo svojej výtvarnej zručnosti. Kurz je vhodný pre začiatočníkov aj pre pokročilých maliarov. Lektorka pristupuje ku každému autorovi individuálne, podľa jeho doterajších skúseností.

Materiál a pomôcky na kurz olejomaľby budú k dispozícii na mieste pre všetkých účastníkov.

Na kurz je potrebné sa vopred nahlásiť na vlasicova@skcak.sk alebo 053/44 25 250.

Vstupné: 5 €

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Fotogaléria:Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.