GELNICKÉ ILUMINÁCIE – 6. ročník multižánrového festivalu / 28. 8. 2022

Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v spolupráci s mestom Gelnica a občianskym združením Zapadnutý Kút organizuje 6. ročník multižánrového festivalu Gelnické Iluminácie, ktorý sa uskutoční v nedeľu 28. augusta v Baníckom múzeu Gelnica a v mestskom amfiteátri.

Ako každý rok sa môžete tešiť na spojenie vizuálneho umenia, literatúry a hudby. O hudobný program tohto ročníka sa postará legenda slovenskej hudobnej scény, Richard Müller.

PROGRAM:

17:00 – 23:00 Výstavy vizuálneho umenia / múzeum

Jedna a tá iná, realita. Vzťah k nej, svojmu okoliu, vzťah k sebe, to sú otázky, ktorými sa vo svojich dielach zaoberá trojica autoriek. Klára Kusá, Michaela Prablesková a Bianka Ézsölová sú študentky odboru Fotografie a nových médií na Vysokej škole výtvarných umení

Topografia môjho teritória je výstava dvoch autoriek, študentiek Akadémie umení v Banskej Bystrici, Alžbety Hrnčiarovej a Silvie Balážovej.

17:00 – 18:00 Čítačka – Balla, Nicol Hochholczerová / múzeum

18:00 – 19:00 Komentovaná prehliadka vizuálneho umenia / múzeum

19:30 – 21:00 Koncert – Richard Müller / amfiteáter

21:30 – 22:30 Kino – Ozveny Áčka / múzeum

Ozveny Áčka sú prehliadkou najlepších študentských filmov domácej produkcie.

22:30 Videomapping – Ľubomír Slovinský / múzeum

Vstup na festival je zdarma, s výnimkou koncertu Richarda Müllera. Lístky v predpredaji nájdete v sieti Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/…/Richard-Muller-koncertCopyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.