Guľovačka

vianočné online aktivity pre deti – tvoríme a čítame

Na venci horí adventná sviečka, za oknom poletuje sneh a z rádia sa ozývajú koledy. Vianočné sviatky sa k nám pomaly blížia a k nim neodmysliteľne patrí aj príprava vianočných ozdôb, stavanie snehuliaka či guľovačka.

Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja si napriek nepriaznivej situácii pripravilo sériu vianočných online aktivít pod názvom Guľovačka. Poďte si s nami vyrobiť vianočné ozdoby zo slaného cesta, mikulášsku čiapku, adventnú sviečku zo sójového vosku či veselý vianočný perníček z filcu.

Vianočné online aktivity vám predstavíme v krátkych videách, ktoré nájdete od 8. 12. 2021 na našom webe www.skcak.sk aj na oficiálnom kanáli www.youtube.com/user/OsvetaSNV, kde nájdete podrobné návody na výrobu ozdôb.

Okrem toho si môžete vypočuť vianočnú rozprávku Zázračný snehuliak od autorky Maji Mikovej, či zasnežené básne od známych detských autorov: Alice Náhlikovej, Jany Pavlíkovej, Štefana Moravčíka a Valentína Šefčíka, ktorých poetickú tvorbu odporúčame aj ako texty pre postupové súťaže a prehliadky v umeleckom prednese.

 

 

 

 

 

 Copyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.