Hokerlík v podkroví

V sobotu 9. apríla 2022 sa uskutočnilo ďalšie pokračovanie literárneho projektu Hokerlík v podkroví Domu matice slovenskej.

Literárno-hudobný večer pre verejnosť ponúkol tvorbu členov Spišského literárneho klubu vydanú v novom zborníku Priúzko, ktorý vyšiel pri príležitosti osláv 40. výročia založenia tohto združenia.

Podujatie otvoril Matej Barč prezentáciou Samo Vozár: Každému stačia pysky ku spievaniu, ktorá priblížila divákom Romantizmus ako mnohofaktorový fenomén. Predseda a zakladateľ klubu Ján Petrík predstavil okrem histórie a činnosti združenia aj zborník Priúzko, v ktorom sa prezentuje 24 členov Spišského literárneho klubu so svojou autorskou tvorbou. Tvorbu vybraných autorov čítali Martina Ogurčáková a Martin Horbal. Debutovú zbierku poviedok s názvom Zvliekanie predstavila mladá talentovaná autorka Lenka Želonková z Prešova. Jedinečnú atmosféru večera dopĺňali svojimi hudobnými vstupmi speváčka Ivana Pinčáková a multiinštrumentalista Martin Pisko so svojím alternatívnym projektom Rapsodéve.

Kultúrne podujatie na podporu umeleckej činnosti združenia zrealizovalo Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v spolupráci so Spišským literárnym klubom a Kultúrnym centrom Attico v Spišskej Novej Vsi.

 

Fotogaléria:

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.