JOZEF & JOZEF

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje v dňoch 9. – 11. 9. 2016 plenér pre neprofesionálnych výtvarníkov s názvom JOZEF & JOZEF. Plenér bude prebiehať v nádhernom prostredí chránenej krajinnej oblasti – v Slovenskom raji aj vďaka finančnej podpore FPÚ. Výtvarníci strávia čas v priateľskej atmosfére na Chate Čingov.

Plenér sa bude niesť v znamení dvoch osobností maliarskeho umenia, ktoré dlhodobo pôsobili na Spiši. Jedným z nich je predstaviteľ kritického realizmu a autor podobizní významných osobností slovenského kultúrneho a národného života – Jozef Hanula. Výzvou pre neprofesionálnych maliarov bude nadobudnutie zručností a vedomostí v problematike portrétov, pričom inšpiráciou im budú diela Hanulu. Úlohou účastníkov bude tiež zachytiť priestor a štruktúru prírodnej scenérie Slovenského raja a vzorom im bude tvorba akademického maliara Jozefa Majkuta, ktorý je známy svojou záľubou v maľovaní tohto národného parku.

Výtvarníci budú mať možnosť svoju tvorbu konzultovať s lektorkou Mgr. art Jarmilou Tarajčákovou. Z vybraných diel sa v roku 2017 uskutoční výstava v priestoroch Spišského osvetového strediska.

j+j-plener-vytv_plCopyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.