Makovická struna 2023

Makovická struna je regionálnou súťažnou prehliadkou v speve rusínsko-ukrajinských piesní. Podujatie združuje národnostné menšiny Rusínov a Ukrajincov, ktorí žijú v okresoch Spišská Nová Ves, Gelnica a Levoča.

Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v spolupráci so Zväzom Rusínov-Ukrajincov Slovenskej republiky a obcou Poráč usporiada dňa 29. októbra 2023 o 14:00 hod. v kultúrnom dome v Poráči už 49. ročník súťažnej prehliadky.
Súťažná prehliadka je veľmi obľúbenou nielen u Rusínov a Ukrajincov, žijúcich v spomínaných okresoch, ale aj u obyvateľov majoritnej spoločnosti.
Do súťaže sa môžu záujemcovia prihlasovať v 4 vekových kategóriách. Spievať budú nielen sólisti, ale aj spevácke duá a triá. Súťažný repertoár musí obsahovať jednu ľudovú a druhú autorskú pieseň, alebo obidve piesne ľudové.
Či už ste fanúšikom rusínskych a ukrajinských piesní, alebo ich čaro ešte nepoznáte, ste srdečne pozvaní. Určite si tu každý nájde niečo svoje.Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.