Moja večná istota

Výstava obrazov Ladislava Vikartovského

Spišské kultúrne centrum a knižnica (SKCaK), kultúrne zriadenie Košického samosprávneho kraja Vás pozýva na vernisáž obrazov Ladislava Vikartovského, ktorá sa uskutoční dňa 8.12.2023 o 16.30 hod. v Kaštieli v Smižanoch.

Vystavená kolekcia pozostáva zo 43 originálnych malieb, ktoré vznikli v posledných rokoch autorovej tvorby. Laco je známy zobrazovaním výjavov z regiónu Spiš a nebude tomu inak ani na tejto výstave. „Chcel by som, aby sa ľudia naučili pozerať okolo seba a videli to pekné, čo na Spiši máme,“ vyjadril svoju túžbu autor. S týmto prianím súvisí aj názov celej výstavy. „Moja večná istota“ predstavuje jeho rodný kraj, miesto, kde sa cíti dobre a kde chce aj navždy ostať.

Vďaka zrozumiteľnej výtvarnej reči a individuálnemu maliarskemu štýlu je pre každého diváka potešenie vidieť jeho maľby bez ohľadu na to či pozná zobrazené zákutia alebo nie. Návštevníci majú príležitosť vzhliadnuť výstavu až do 25. februára 2024.Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.