„Mušky Raja“ opäť šantili v Slovenskom raji

„Mušky raja“, teda deti – účastníci 3. ročníka letného workshopu mali aj tohto roku príležitosti poletovať a šantiť počas štyroch prázdninových dní v Slovenskom raji.

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi za finančnej podpory Fondu na podporu umenia a v spolupráci so Správou národného parku Slovenský raj zorganizovalo v čase od 18. – 21. 7. 2016 v Turistickom raji na Košariskách, organizované a zmysluplné trávenie letných prázdnin.

„Mušky“, „Včielky“, „Osy“, „Motýliky“ a „Vážky“ nielen poletovali, ale aj športovo – netradične súťažili v disciplínach „muších olympijských hier, veľa „turistikovali“, hrali bedminton a futbal, opekali, spievali, stružlikali, vypletali košíky, plieskali bičmi, „servítkovali“ a realizovali kopec ďalších neopísateľných hier a aktivít. Hlavne, na vlastnej koži poznávali faunu a flóru Slovenského raja priamo s tými, ktorí ju najviac poznajú a rozumejú jej – s pracovníkmi od fachu.

Neobišiel nás ani tradičný „kartuziánsky deň“ na Kláštorisku, ktorý sa nedá predstaviť bez mníšskeho habitu, silencia a splnenia zadanej práce. Okrem toho „kartuziánski mnísi“ vyšívali, kreslili, vymýšľali texty básní, učili sa latinský text, vyrábali drevený krížik a ekologické turistické značky. Záverečné prijatie za rehoľníka či rehoľníčku v kaplnke sv. Jána iste stáli za to.

Držme „muškám raja“ palce, nech im ich hravosť a radostná energia zostane prinajmenšom do konca leta. Nám zostáva veriť, že chýr o „muškách raja“ sa roznesie čo najďalej a pozitívne pošteklí mysle kompetentných tak, že o rok vyletia v Slovenskom raji nové šťastné „mušky“.

Fotogaléria:Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.