Myšlienka v objektíve

Fotografický plenér
V dňoch 15.-17. septembra 2017 Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi organizuje fotografický plenér v údolí Slovenského krasu – Jablonove nad Turňou (okr. Rožňava), v rámci ktorého sa stretnú neprofesionálni fotografi, aby svojimi objektívmi zachytili krásu a dynamiku tohto jedinečného a svojrázneho kraja. Akcie sa zúčastnia aj dvaja zahraniční hostia, neprofesionálni fotografi z poľského mesta – Grójec.

Lektorom bude Mgr. Miroslav Šebej, ktorý pôsobí ako pedagóg fotografie na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach. Vo večerných hodinách sa bude snažiť vo forme seminára rozšíriť ich odborné i praktické vedomosti z fotografických techník a umenia fotografie. Taktiež sa bude snažiť naučiť ich, ako vložiť myšlienku do fotografie, využívať symbolizmus a objaviť v sebe schopnosť rozprávať k divákovi skrze médium fotografie.
Okrem iného navštívime aj Tvorivý dom s názvom „Art farm“ v Drienovci, ktorý sa nachádza na okraji národného parku Slovenský kras v údolí rieky Bodvy a je súčasťou Terra Incognita. V pláne máme aj výlet k Drienovskej jaskyni Pytiko a starému kameňolomu.
Projekt sa realizuje za finančnej podpory Fondu na podporu umenia a výstupom celej akcie bude výstava fotografií, ktorá sa uskutoční v roku 2018 a bude sprístupnená pre odbornú i laickú verejnosť, turistov, študentov či obyvateľov Spiša.

 


 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.