NOVOVEŠŤAN

Vernisáž diel Ladislava Vikartovského

Návštevníci parku si koncom septembra určite všimli badateľnú zmenu. Obľúbenú výstavu Umenie v parku vystriedala kolekcia diel novoveského rodáka – Ladislava Vikartovského.

Nadišiel dlho očakávaný deň 23.9.2022 a vernisáž výstavy Novovešťan sa začala s posledným úderom zvona na kostolnej veži. Odštartovala ju svojím spevom Mgr. Lucia Kováčová, pedagogička na ZUŠ Smižany. Početných návštevníkov a pána primátora privítala riaditeľka Spišského kultúrneho centra a knižnice, Mgr. Monika Tkáčová.  Prítomní sa tiež dozvedeli od kurátorky výstavy, Mgr. Miriamy Bukovinskej niečo o živote a tvorbe Ladislava Vikartovského. Následne prebehla gratulácia k autorovým 70. narodeninám. Medzičasom slnko zapadlo a priamo v parku si mohli návštevníci vychutnať filmový medailón o Vikartovskom, ktorý vznikol v spolupráci so skúseným filmárom Petrom Čajom.

 Výstava sa zrealizovala vďaka finančnej podpore Mesta Spišská Nová Ves a veľká vďaka patrí aj Mestskému kultúrnemu centru, ktoré pomohlo s technickým zabezpečením vernisáže.

Veríme, že Vikartovského diela ulahodia očiam Novovešťanov a inšpirujúce je aj jeho  životné motto: „Bez diplomu, naživo, na plné pecky.“

Reportáž RTVS:

Klikni tu Novovešťan – rtvs

Reportáž TV Reduta:Copyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.