OKAMIHY

Výstava fotografií Štefana Kekelyho a Františka Krajňáka

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi Vás pozýva na vernisáž fotografií jubilantov Štefana Kekelyho a Františka Krajňáka dňa 5. októbra 2018 o 16.30 hod vo výstavných priestoroch SOS.
Zbierka 118 fotografií približuje život autorov pôsobiacich na Spiši, ktorí spolu prežili školské časy na základnej, strednej i vysokej škole a neskôr ich opäť spojila záľuba fotografovania. Autori oslávili svoje sedemdesiate narodeniny a vyzbieraná kolekcia predstavuje prierez ich tvorbou, pričom najstaršie fotografie sa datujú do roku 1967. Kekelyho tvorba sa sústreďuje hlavne na zábery z prírody, miestami dokumentárnu fotografiu a objavujú sa tu aj experimenty s luminografiou. Krajňákova dobrodružná povaha sa odráža aj v jeho kolekcii, kde prevažuje dokumentárna fotografia z jeho zahraničných ciest. Zaujímavé sú série detailov a hľadanie línií, kde využíva princíp rytmusu opakujúceho sa prvku.
Vo výstavnej miestnosti môžu návštevníci vidieť najstaršie fotografie oboch autorov. Najnovšie okamihy, ktoré zachytili cez hľadáčik fotoaparátu, môžu návštevníci vzhliadnuť vo foyer. Výstava potrvá do 5.11.2018.

 Copyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.