Pamiatky UNESCO na strednom Spiši

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi Vás pozýva dňa 19.1.2015 o 16.30 hod. na vernisáž poplenérovej výstavy malieb neprofesionálnych výtvarníkov s názvom “Pamiatky UNESCO na strednom Spiši”.

Výstava je výsledkom desiatich výtvarníkov, ktorí sa rozhodli stráviť tri októbrové dni maľovaním pamiatok, ktoré sú zaradené do zoznamu svetového kultúrneho  dedičstva – UNESCO, v kontraste s krásnou prírodou. Plenér sa uskutočnil aj vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR.

Pod vedením lektora Mgr. Art Tomáša Ceteru sa obec Hodkovce stala miestom vzniku zaujímavých umeleckých diel. Pri olejomaľbe prevažujú na obrazoch zemité tóny, čo spôsobila snaha o zachytenie reality prírodnej scenérie, pričom si však každý autor zachoval svoj osobitý štýl. Príjemné spestrenie predstavujú maľby akrylom, ktoré svojou farebnou škálou nedovoľujú maliarovi skĺznuť do melancholickej nálady v krajine.V niektorých dielach  sa ako ústredný motív objavuje aj ľudská postava či zviera. O pestrosti výsledných prác plenéra sa môžete presvedčiť vo výstavnej miestnosti Spišského osvetového strediska do 19.2.2016.Copyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.