Po stopách Ladislava Medňanského

poplenérová výstava výtvarných diel

Ladislav Medňanský bol významný slovenský maliar. Jeho impresionistické diela nájdeme po celom svete. Ich najväčšia zbierka sa nachádza v kaštieli v Strážkach, kde tento umelec aj žil. A práve tam sme sa vybrali tento rok na Výtvarný plenér.

Deviati neprofesionálni výtvarníci počas štyroch dní skicovali okolie kaštieľa Strážky a rybník v Spišskej Belej pod vedením skúseného lektora Mgr. Art. Milana Špaka PhD. Hlavnou témou plenéra bolo zachytiť tie isté pohľady ako z Medňanského obrazov ale po 100 rokoch. Taktiež sa mali vo svojich maľbách priblížiť jeho rukopisu a krajinu vo svojich obrazoch zjednodušiť.

Ako sa im podarilo zvládnuť túto tému a aké  nové diela počas plenéra vznikli si môžete pozrieť na výstave Po stopách Ladislava Medňanského. Výstava sa uskutoční 3. 11. – 22. 12. 2022 na Zimnej 47 v Spišskej Novej Vsi. Vernisáž sa bude konať 3. 11. 2022 o 16:30. Vstup na výstavu je voľný.

Tešíme sa na Vás!

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP.

Organizátor: Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja

Zdroj: Veronika Vlašicová, SKCaK Spišská Nová VesCopyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.