PROGRAM 46. spišských folklórnych slávností 2018

PROGRAM 46. spišských folklórnych slávností 2018


ŠTVRTOK 21.6.
Od 16:00
Verbovačka
Levoča – námestie, Spišský hrad – nádvorie
Príprava: Jozef Kozák
Účinkujú: mládenci z FS Čačina (Spišská Nová Ves)

PIATOK 22.6.
Od 16:00
Verbovačka
Spišská Nová Ves – námestie
Príprava: Jozef Kozák
Účinkujú: mládenci z FS Čačina (Spišská Nová Ves)

SOBOTA 23. 6.
14:00
Vitajce
Slávnostné otvorenie festivalu predstaviteľmi a hosťami spojené s prezentáciou zahraničného kolektívu z družobného mesta.
Veľká scéna – amfiteáter
Príprava: Peter Horváth
Moderuje: Monika Tkáčová

14:30
Dzeci na Spišu
Program detských folklórnych kolektívov zo Spiša
Veľká scéna – amfiteáter
Účinkujú: DFS Jadlovček (Margecany), DFS Oriešok (Smižany), DFS Jedlinka (Kojšov) a DĽH Listeček (Gelnica), DFS Studenočka (Nižné Repaše) a DFS Dreveník (Spišské Podhradie)
Námet, scenár a réžia: Viktória Svetkovská
Inšpícia: Peter Kováč, Janka Klingová

15:30
Nositelia tradícií
Predstavenie a súťaž víťazov regionálnych kôl súťaže Nositelia tradícií z Košického kraja
Veľká scéna – amfiteáter
Účinkujú: Fsk Jadlovec (Margecany), Fsk Kliperčan (Žakarovce), Fsk Jamničan (Jamník), Fsk Dolina (Gemerská Poloma), Fsk Hatalovčan (Hatalov), Fsk Harčarki (Pozdišovce), Fsk Tepličan (Zemplínska Teplica), Fsk Kadlubek a SpSk Paradne nevesty (Valaliky), Fsk Beľanka a DFS Beľanček (Košická Belá)
Príprava: Peter Horváth
Inšpícia: Viktória Svetkovská

18:30
Naši najlepší
Predstavenie víťazov folklórnych súťaží a jubilujúcich kolektívov
Veľká scéna – amfiteáter
Účinkujú: jubilujúce Fsk Matičiar (Veľký Folkmar) a ĽH Gajdošovci, Fsk Markušovčan (Markušovce), FS Krompašan (Krompachy), Fsk Kojšovan (Kojšov), Marta Foglárová a Mária Uličná (Margecany), DFS Radosť (Spišské Vlachy); najúspešnejší zo súťaže detského hudobného folklóru DĽH Spišanček, Miroslav Pecha (ZUŠ Spišská Nová Ves), Lucia Dragošeková, Nina Bazarová, Nina Maniaková, SpSk Šafolka (ZUŠ Smižany), DĽH Listeček (Gelnica), Adam Fabišík, Viktória Ringošová (Kluknava), Lucia Plachetková (Prakovce), SpSk ZUŠ Gelnica; najúspešnejšie páry zo súťaže sólistov tanečníkov Šaffova ostroha Miroslav Lučanský a Veronika Gajdošová, Dárius Bartko a Viktória Bartková, Vladimír Novotný a Veronika Ivančová, Lukáš Majerník a Kristína Ondášová a nositelia tradícií Ján Petrík a Mária Papcunová (FSk Jadlovec, Margecany);
a najúspešnejší zo súťaže v speve rusínskych piesní Makovická struna Barbora Nemcová (Spišské Podhradie), Beáta Popovičová (Brutovce) a Mária Lisoňová (Nižné Repaše) s hudobným sprievodom Matúša Plačka, Mária Tremková (Oľšavica), Peter Mnich (Chrasť nad Hornádom) a duo Mária Marschallová a Anna Bencková (Slovinky)
Príprava: Peter Horváth
Inšpícia: Peter Kováč
Moderuje: Monika Tkáčová

20:00
Škola tanca s divákmi
Veľká scéna – amfiteáter
Vedie: Vladimír Kendra, Marek Sabol
Hudobný sprievod: ĽH Gajdošovci

20:30
Povesť o hrade a podhradí
Program zobrazujúci život v stredoveku a začiatkom novoveku na Spiši, inšpirovaný povesťami
Veľká scéna – amfiteáter
Účinkujú: Skupina historického šermu JAGO (Spišská Nová Ves), Fsk Javorina (Torysky), Michal Smetanka (Brutovce), Fsk Jadlovec (Margecany), Bardfa (Bardejov), SpSk Šafolka (Smižany), FS Čačinare (Spišská Nová Ves)
Námet: Šimon Hanzely
Scenár a réžia: Katarína Babčáková
Inšpícia: Vladimír Kendra, Peter Kováč

22:00
Jánske ohne
Areál Spišského salaša
Účinkujú: Peter Kováč, SpSk Pirečko (Spišské Podhradie), Bardfa (Bardejov)
Námet, scenár a réžia: Peter Kováč

22:30
Tancovačka pri vatre a pri muzike
Areál Spišského salaša
Príprava: Katarína Babčáková
Hudobný sprievod: ĽH Žigovci

NEDEĽA 24. 6.
10:30
Slávnostná sv. omša
Spišské Podhradie – farský kostol
Účinkujú: folklórne kolektívy

14:00
Hore Hronom, dolu Hronom
Program kolektívov a sólistov z folklórneho regiónu Horehronia
Veľká scéna – amfiteáter
Účinkujú: SpSk Margetky (Šumiac), ĽH Pokošovci (Šumiac), Fsk Vernár (Vernár), Fsk Kýčera (Čierny Balog), FS Urpín (Banská Bystrica)
Námet, scenár a réžia: Alfréd Lincke
Inšpícia: Peter Kováč

15:30
To najlepšie, čo doma máme
Galaprogram
Veľká scéna – amfiteáter
Účinkujú: ĽH Dominika Maniaka a Stolyčnoho džyvky, Fsk Smižančanka (Smižany), Fsk Škvarkare (Košická Nová Ves), Mária Brdárska (Rejdová), SpSk Šafolka (Smižany), SpSk Poľana (Jarabina)
Námet: Katarína Babčáková
Scenár a réžia: Peter Kováč
Inšpícia: Tomáš Mrázek

17:00
Škola tanca s divákmi
Veľká scéna – amfiteáter
Hudobný sprievod: ĽH Dominika Maniaka

17:30
Gypsy Lomnické Čháve – Bašavaha tumenge
Koncert hudobnej skupiny
Veľká scéna – amfiteáter

MIMOSCÉNICKÉ PROGRAMY:

SOBOTA 23. 6.
13:00 – 19:00
Jarmok remesiel
Areál Spišského salaša

15:30
Hopsa hor sa, zem otvor sa!
Adaptácia slovenskej ľudovej rozprávky
Jarmočné bábkové divadielka pre deti, Divadlo Babadlo Prešov
Malá scéna – amfiteáter

NEDEĽA 24. 6.
13:00 – 19:00
Jarmok remesiel
Areál Spišského salaša

14:30
Palculienka
Príbeh Palculienky a jej cesty za šťastím
Jarmočné bábkové divadielka pre deti, Divadlo Babadlo Prešov
Malá scéna – amfiteáter

16:30
FS Branisko
Vystúpenie folklórneho súboru
Malá scéna – amfiteáter

17:00
Gruľove šmaky
Gastronomická ochutnávka tradičných jedál
Malá scéna – amfiteáter
Hudobný sprievod: ĽH Branisko

SOBOTA 23. 6., NEDEĽA 24. 6.
Z dejín Kojšova
Výstava starých fotografií rázovitej obce Dolného Spiša
Areál Spišského salaša

FOLK NAJ
Fajna folklórna fotka
Výstava fotografií zo 4. ročníka a 5. ročník fotografickej súťaže pre neprofesionálnych fotografov
Areál Spišského salaša

Vstupné:
dospelý 4€/deň
dieťa do 6 rokov/vstup voľný
žiak a študent vo veku 6-19 rokov 1€/deň,
akceptujeme kultúrne poukazy
dôchodca 1€/deň

www.osvetasnv.sk, fb/osvetasnv.sk

Zmena programu vyhradená!



Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.