Slávnostné ocenenie ochotníckeho divadla v obci Jaklovce

V sobotu 9. apríla o 18:00 sa v Kultúrnom dome v Jaklovciach konalo preložené podujatie k 100. výročiu ochotníckeho divadla v obci Jaklovce.

Slávnostné ocenenie bývalých aj súčasných členov súboru prebiehalo za účasti vedenia Spišského kultúrneho centra a knižnice, zástupcov obce a občianskeho združenia, ktorí dlhodobo zastrešujú a spolupracujú s jaklovskými divadelníkmi. Po odovzdaní pamätných cien zaslúžilým ochotníkom si diváci mohli pozrieť reprízu muzikálu Ženský zákon v réžii Jozefa Humeňanského. Divadelný súbor J. G. Tajovského v Jaklovciach na realizácii muzikálu spolupracoval s Ľudovou hudbou Gajdošovci z Margecian a Folklórnym súborom Jadlovec z Margecian.

K tomuto veľkolepému výročiu bol natočený aj dokumentárny film 100 rokov ochotníckeho divadla v obci Jaklovce, ktorý si môžu diváci pozrieť na oficiálnom kanáli Spišského kultúrneho centra a knižnice: youtube.com/osvetasnv

Podujatie reprízu muzikálu Ženský zákon a odovzdávanie pamätných cien k 100. výročiu ochotníckeho divadla v obci Jaklovciach organizoval Divadelný súbor J. G. Tajovského v Jaklovciach v spolupráci s obcou Jaklovce a Spišským kultúrnym centrom a knižnicou v Spišskej Novej Vsi, kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja.

 

Fotogaléria:

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.