Smrť drží v ústach oheň

Vo štvrtok 14. 9. 2017 sa uskutočnil divadelný projekt pod názvom DUF-ART, ktorý predstavil multimediálnu inscenáciu spojenú s tancom, žonglovaním, pyrotechnikou a projekciou. Projekt Spišského osvetového strediska v Spišskej Novej Vsi sa uskutočnil v spolupráci s Galériou umelcov Spiša a za finančnej podpory Fondu na podporu umenia.

Galéria umelcov Spiša je miesto, ktoré sa na chvíľu premenilo na divadelné dosky a ponúklo unikátny umelecký zážitok. Na nádvorí spomínanej budovy sa odohralo divadelné predstavenie Smrť drží v ústach oheň, ktorej atmosféra ožila aj vďaka talentovaným ochotníkom z Divadla teatrálnej skratky a tanečníkom z Denzz Industry, s ktorými sa mohli návštevníci preniesť do minulosti a zažiť kúsok tejto smutnej histórie nášho mesta. Aj preto som chcel ten  veľký rok 1849 priblížiť cez príbeh lásky Petra a Lucie a je to taká alúzia na svetovú literatúru Peter a Lucia, ale na druhej strane možno aj na Rómea a Júliu. A v neposlednom rade je to aj o vzťahoch a spolužití Slovákov a Maďarov v tomto revolučnom období.“ povedal po prvých predstaveniach režisér hry Peter Karpinský.

Jedinečné bolo najmä večerné predstavenie, kde naplno vyniklo spojenie divadla, tanca s žonglérskym majstrovstvom, efektnou pyrotechnikou a ohňovou projekciou.

Divadelné predstavenia Smrť drží v ústach oheň pre školy sa uskutočnili dopoludnia a prišli si ho pozrieť žiaci ZŠ Hutnícka, Gymnázia Školská a Strednej odbornej školy ekonomickej. Atraktívne večerné predstavenie pre verejnosť si prišlo pozrieť 69 návštevníkov.

Autor PR správy: Martin Hlavatý – odborný pracovník / Spišské osvetové stredisko
TV report: TV Reduta / http://www.snv.sk/archiv?video=170918-2

 

 
Copyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.