Spišská fotografia

Výstava fotografií členov Foto klubu Spiš

Spišské osvetové stredisko (SOS) v spolupráci s Mestským kultúrnym centrom v Spišskej Novej Vsi Vás pozývajú na výstavu fotografií členov Foto klubu Spiš s názvom „Spišská fotografia“ vo foyer Domu kultúry Mier.

Cieľom výstavy je predstaviť tvorbu fotografov zo Spiša rôzneho tematického a žánrového zamerania. Kolekcia fotografií pozostáva zo 48 fotografií od 19 autorov. Tematicky v nich prevláda krajinná scenéria, architektonické prvky, cestopisné zábery, ale aj momenty z každodenného života. Na výstave môžete vidieť fotografie od Ladislava Vikartovského, Kazimíra Štubňu, Dávida Ilkoviča, Dáši Kollárikovej, Viliama Mjartana, Ivy Liptákovej, Anny Slebodovej, Tibora Morihladka, Miroslava Olejníka, Mareka Kollárika, Michala Bobka, Jozefa Halčina, Jirka Salzmanna, Františka Dulíka, Miloša Fiľu, Aleny Šulcovej, Františka Krajňáka, Ingrid Zgodavovej a Jany Blahútovej.
V klube pôsobí približne 25 aktívnych členov z okresov Spišská Nová Ves, Levoča, Gelnica a Poprad. Stretávajú sa pravidelne dvakrát do mesiaca, pričom navzájom konfrontujú svoju tvorbu a delia sa o svoje skúsenosti. Členovia prezentujú každoročne svoje práce predovšetkým na klubovej výstave a v septembri sa zúčastňujú na medzinárodnom plenéri, ktoré organizuje Spišské osvetové stredisko. Mnohí fotografi sa prezentovali aj svojimi individuálnymi výstavami v rámci regiónu či Slovenska. SOS organizuje spolu s klubom každoročne aj fotosúťaž Fajna Folkórna Fotka, ktorej cieľom je okrem podpory tvorby fotografov aj prezentácia slovenskej tradičnej ľudovej kultúry. Umelecké a vedomostné vedenie zabezpečujú lektori Kazimír Štubňa, Miro Dibák a Radim Kopec.

 


 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.