SPIŠSKÁ FOTOGRAFIA

Výstava fotografií členov Foto klubu Spiš

Spišské kultúrne centrum a knižnica, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja v spolupráci s Mestskou galériou Caraffka v Prešove vás pozýva na vernisáž fotografií členov Foto klubu Spiš,

ktorá sa uskutoční dňa 20. 1. 2021 o 17.00 hod. v Caraffovej väznici.

Cieľom výstavy je predstaviť tvorbu fotografov zo Spiša rôzneho tematického a žánrového zamerania. Kolekcia pozostáva z 85 fotografií od 20 autorov. Tematicky v nich prevláda krajinná scenéria, architektonické prvky, cestopisné zábery, ale aj momenty z každodenného života.

Na výstave môžete vidieť fotografie od Dávida Ilkoviča, Dáši Kollárikovej, Ivy Liptákovej, Anny Slebodovej, Viery Sabovčíkovej, Jána Ilkoviča, Mareka Kollárika, Jirka Salzmanna, Miloša Fiľu, Aleny Šulcovej, Františka Krajňáka, Ingrid Zgodavovej, Ladislava Vikartovského, Kazimíra Štubňu, Karola Cziela, Jána Ziburu, Jozefa Svačeka, Róberta Tökölyho, Veroniky Slivkovej a Miroslava Dibáka.

V klube pôsobí približne 25 aktívnych členov z okresov Spišská Nová Ves, Gelnica a Poprad. Stretávajú sa pravidelne dvakrát do mesiaca, pričom navzájom konfrontujú svoju tvorbu a delia sa o svoje skúsenosti. Fotografi prezentujú každoročne svoje práce predovšetkým na klubovej výstave, ktorá následne putuje do viacerých kultúrnych zariadení a výstavných priestorov. Mnohí fotografi sa prezentovali aj svojimi individuálnymi výstavami v rámci regiónu či Slovenska. Umelecké a vedomostné vedenie zabezpečuje Radim Kopec a Miroslav Dibák.

Výstava potrvá do 19.2.2022. Podujatie sa bude konať v režime podľa aktuálnych opatrení Covid automatu.

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.