Spišská paleta

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi a Spiš Gallery v Spišskom Podhradí v spolupráci s Art klubom neprofesionálnych výtvarníkov pozývajú nadšencov umenia na putovnú výstavu malieb a kresieb s názvom „Spišská paleta“ v priestoroch Domu pôvodných remesiel v Spišskom Podhradí. Výtvarné práce si môžete pozrieť od 13. novembra 2017.

Výstavná kolekcia nemá ašpirácie byť komplexnou výpoveďou o povahe výtvarných diel neprofesionálnych výtvarníkov na Spiši. Výber je orientovaný predovšetkým na diela vytvorené v roku 2016/2017, čiže najnovšie formy prejavu výtvarného cítenia členov Art klubu. Maliari sa prezentujú originalitou rôznych pohľadov na svet a svojským maliarskym rukopisom. Návštevníci tu môžu vidieť okrem zobrazenia obľúbených prírodných scenérií nielen regiónu Spiš aj viacero portrétov a abstraktné maľby formou enkaustiky.
Najrozšírenejšou a zrejme aj najobľúbenejšou technikou medzi autormi výstavy je olejomaľba. Výstava pozostáva z 43 výtvarných diel. Svojou tvorbou sa Vám predstaví 12 členov klubu: Ján Šaro, Dana Jakubišinová, Ján Timko, Jana Brutovská, Ľuboslava Jenčíková, Alexandra Dutková, Emilián Cvengroš, František Miháľ, Marek Dzurenda, František Hos, Anna Paličková a Katarína Butvinová. Pokochať a možno aj inšpirovať sa dielami môžete do 8. decembra 2017.

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.