Spišská paleta

Vernisáž výtvarných diel členov ART klubu

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi Vás pozýva na vernisáž výtvarných diel s názvom Spišská paleta, ktorá sa uskutoční dňa 4.7.2018 o 16.30 hod. vo výstavných priestoroch SOS.
Svojimi 41 dielami sa Vám predstavia 18 členovia klubu a to Emilián Cvengroš, František Miháľ, František Hos, Anna Paličková, Emil Farkašovský, Imrich Balasházy, Ján Timko, Jana Brutovská, Alexandra Dutková, Mária Mikolajová, Dana Košková, Marek Dzurenda, Peter Mašek, Beáta Brutovská, Ľudovít Dzurila, Jaroslav Neupauer, Dana Jakubišinová a Katarína Butvinová.
Výstava predstavuje prierez tvorbou členov Art klubu, pričom sú to najnovšie formy ich výtvarného prejavu alebo sú to diela staršie, ktoré verejnosť ešte nemala možnosť vidieť. Maliari sa prezentujú originalitou rôznych pohľadov na svet a svojským maliarskym rukopisom. Návštevníci tu môžu vidieť okrem zobrazenia obľúbených prírodných scenérií regiónu Spiša aj abstraktné maľby. Zbierku spestruje aj rezbárska tvorba s drevenými plastikami.
Cieľom ART klubu je združovať aktívnych záujemcov o rôzne výtvarné žánre, umožniť im konfrontovať výsledky svojej umeleckej činnosti na stretnutiach, plenéroch a takýchto výstavách. Veríme, že táto kolekcia podnieti návštevníkov a nadšencov umenia k vlastnej tvorivej činnosti. Výstava potrvá do 3.8.2018.
Rozšírená kolekcia diel bude sprístupnená návštevníkom aj vo výstavných priestoroch Podtatranskej knižnice v Poprade v termíne od 9.8.2018 do 3.10.2018. Neskôr v novembri poputuje do Kultúrneho domu v Nitre, kde bude prezentovať nielen Art klub, ale aj región Spiša.

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.