Spišská paleta 2016

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi Vás pozýva na vernisáž klubovej výstavy Spišská paleta, ktorá sa uskutoční dňa 28. júna 2016 o 16.30 hod. vo výstavných priestoroch SOS.

Členovia ART klubu, neprofesionálnych výtvarníkov pri Spišskom osvetovom stredisku, sa prezentujú svojimi maľbami a kresbami. Výstava je putovná a má ročnú periodicitu. Témy v dielach sú rôznorodé, pretože každého autora zaujme niečo iné. Vyhľadávaným motívom stále ostáva krajina, ale svoje miesto si našla aj figurálna tvorba a železničná tematika. Technické stvárnenie je u každého originálne a svojské. Cez pastely, akryl a olej skúšajú autori aj netradičnejšie kombinácie techník, pričom veľkú obľúbenosť získava enkaustika. Plastiky v tomto ročníku nemajú bohužiaľ svojho zástupcu.

Svojimi výtvarnými prácami sa Vám predstavia 14 členovia klubu a to Emilián Cvengroš, František Miháľ, František Hos, Ľudovít Dzurila, Anna Paličková, Nikola Kalická, Erik Fľak, Stanislava Šimková, Mária Kalafusová, Gerta Hojstričová, Emil Farkašovský, Stanislav Šimek, Ján Šaro a Katarína Butvinová.

Výstava bude sprístupnená do 27. júla 2016.

spisska-paleta16_plCopyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.