Spišská paleta

Vernisáž výtvarných diel členov ART klubu

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás pozýva na vernisáž výtvarných diel s názvom Spišská paleta, ktorá sa uskutoční dňa 11.7.2019 o 16.30 hod. vo výstavných priestoroch SOS.
Svojimi dielami sa Vám predstavia 11 členovia klubu a to Emilián Cvengroš, František Miháľ, František Hos, Anna Paličková, Emil Farkašovský, Alexandra Dutková, Mária Mikolajová, Dana Košková, Ľudovít Dzurila, Jaroslav Neupauer a Jaroslava Hrúzová.
Výstava predstavuje prierez tvorbou členov Art klubu, pričom sú to najnovšie formy ich výtvarného prejavu alebo sú to diela staršie, ktoré verejnosť ešte nemala možnosť vidieť. Maliari sa prezentujú originalitou rôznych pohľadov na svet a svojským maliarskym rukopisom. Návštevníci tu môžu vidieť zobrazenia obľúbených prírodných scenérií nielen zo Spiša ale aj iných regiónov.
Cieľom ART klubu je združovať aktívnych záujemcov o rôzne výtvarné žánre, umožniť im konfrontovať výsledky svojej umeleckej činnosti na workshopoch, plenéroch a takýchto výstavách. Veríme, že táto kolekcia podnieti nadšencov umenia k vlastnej tvorivej činnosti.
Výstava potrvá do 11.8.2019.
Rozšírená kolekcia diel bude neskôr sprístupnená vo výstavných priestoroch Kaštieľa v Spišskom Hrušove a v novembri poputuje do Podtatranskej knižnici v Poprade.

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.