Spišská paleta putuje do Spišského Hrušova

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi Vás pozýva spestriť si deň prehliadkou klubovej výstavy – Spišská paleta, ktorá bude sprístupnená od 15. 12. 2016 – 15. 2. 2017 v kaštieli v Spišskom Hrušove, ktorý je zároveň aj sídlom Obecného úradu.

Túto kolekciu diel už mali možnosť vidieť návštevníci v Spišskej Novej Vsi a v Spišskom Podhradí. Členovia ART klubu, neprofesionálnych výtvarníkov pri Spišskom osvetovom stredisku, sa prezentujú svojimi maľbami a kresbami, ktoré vznikli v uplynulom roku. Zbierka pozostávajúca zo 41 diel má ročnú periodicitu. Témy v dielach sú rôznorodé, pretože každého autora zaujme niečo iné a tým sa otvára šanca, že si každý návštevník nájde v tejto zbierke niečo, čo ho zaujme. Vyhľadávaným motívom stále ostáva krajina, ale svoje miesto si našla aj figurálna tvorba a železničná tematika. Technické stvárnenie je u každého originálne a svojské. Cez pastely, akryl a olej skúšajú autori aj netradičnejšie kombinácie techník, pričom veľkú obľúbenosť získava enkaustika.

Svojimi výtvarnými prácami sa Vám predstavia 12 členovia klubu a to Emilián Cvengroš, František Miháľ, František Hos, Ľudovít Dzurila, Anna Paličková, Stanislava Šimková, Mária Kalafusová, Emil Farkašovský, Stanislav Šimek, Ján Šaro, Dana Košková a Katarína Butvinová.

spisska-paleta16_pl-sp-hrusovCopyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.