Spišská paleta putuje do Spišského Hrušova

Vernisáž výtvarných diel členov ART klubu

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie KSK a Obec Spišský Hrušov Vás pozývajú na putovnú výstavu výtvarných diel s názvom Spišská paleta. Vernisáž výstavy sa uskutoční dňa 24. septembra 2019 o 16.30 hod. v priestoroch kaštieľa Spišský Hrušov.
Svojimi dielami sa predstaví 12 členov klubu -Ladislav Vikartovský, Emilián Cvengroš, František Miháľ, František Hos, Anna Paličková, Alexandra Dutková, Mária Mikolajová, Dana Košková, Ľudovít Dzurila, Jaroslav Neupauer, Ján Timko a Jaroslava Hrúzová.
Výstava predstavuje prierez tvorby členov Art klubu. Obsahuje najnovšie formy ich výtvarného prejavu, ale aj staršie diela, ktoré verejnosť ešte nemala možnosť vidieť. Maliari sa prezentujú originalitou rôznych pohľadov na svet a svojským maliarskym rukopisom. Návštevníci tu môžu vidieť zobrazenia obľúbených prírodných scenérií nielen zo Spiša ale aj iných regiónov.
Cieľom ART klubu je združovať aktívnych záujemcov o rôzne výtvarné žánre, umožniť im konfrontovať výsledky svojej umeleckej činnosti na workshopoch, plenéroch a výstavách. Veríme, že táto kolekcia podnieti nadšencov umenia k vlastnej tvorivej činnosti. Výstava potrvá do 31. októbra 2019.
Po tretíkrát bude výstava sprístupnená v novembri vo výstavných priestoroch Podtatranskej knižnice v Poprade.

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.