SPOJENÁ AUTORSKÁ VÝSTAVA – DOMINIK KURINA & ALEX KIPIKAŠA

Mesto Gelnica v spolupráci so Spišským kultúrnym centrom a knižnicou (SKCaK) v Spišskej Novej Vsi, kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja, vás srdečne pozývajú na spojenú autorskú výstavu Dominika Kurinu a Alexa Kipikašu.

Táto výstava predstavuje spojenie dvoch talentovaných umelcov, ktorí vás svojím umením prenesú do sveta kresby architektúry a maľby obrazov.

Dominik Kurina je absolvent Školy úžitkového výtvarníctva v Košiciach a Strednej priemyselnej školy stavebnej a geodetickej. Venuje sa architektúre, ilustrácii a kresbe technikou perokresba, pri ktorej používa princípy perspektívy, línie a šrafy. Zachycuje hodnoty modernej architektúry prevažne z druhej polovice 20. storočia, v rámci iniciatívy modernej architektúry. https://www.facebook.com/iniciativa.ima.ngo. Taktiež ponúka pohľad na architektúru okresu Gelnica, v ktorom sa zameral na stavby, ktoré predstavovali a predstavujú spoločenský a kultúrny prínos.

Alex Kipikaša je študentom zubného lekárstva a počas svojho voľného času sa už niekoľko rokov venuje maľbe a kresbe na plátno. Tento talentovaný mladý muž nám svojimi obrazmi otvorí dvere do svojho sveta. Jeho umelecké diela nám prinášajú farbu, emócie a jedinečné vyjadrenie cez maľbu. Jeho práca je plná života a zaujme vás svojou eleganciou a estetikou.

Srdečne vás pozývame 10. 7. 2023 v čase od 15:00 hod. do 19:00 hod. na vernisáž do jedinečných priestorov Baníckeho múzea v Gelnici. Výstava bude trvať od 10. 7. 2023 do 9. 8. 2023.

Výstavu si môžete pozrieť v čase otváracích hodín Baníckeho múzea. https://www.gelnica.sk/banicke-muzeum-0.html

Pre bližšie informácie kontaktujte: samkova@skcak.sk alebo tel. č.: 0915 323 748Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.