SUMMER COCTAIL

Výstava maliarskych diel z Bieloruska
Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi pozýva širokú verejnosť na výstavu „Summer coctail“, ktorá bude sprístupnená od 2.8. do 4.9.2016 vo výstavnej miestnosti Spišského osvetového strediska.

Jedná sa o maliarske diela troch umelkýň žijúcich a tvoriacich v Bielorusku – Vladu Kirenko-Belousovu, Eleonóru Bubashkinu a Annu Gadirovu. Všetky tri spája absolvovanie umeleckej školy Glebova v Minsku.
Vlada Eduardovna Kireenko-Belousova
Narodila sa v roku 1964 v Minsku a vyštudovala umeleckú školu Glebova. Zúčastnila sa rôznych výstav a v roku 2000 sa stala členkou Zväzu bieloruských umelcov – „Veraceň“. Obľúbenou technikou tejto účastníčky medzinárodných plenérov a neziskových projektov je monotypia. Je to zaujímavá technika na rozhraní maľby a grafiky, pričom vzniká iba jeden výtlačok. Autorka tiež využíva akryl a akvarel. Jej diela už mali možnosť vidieť nadšenci umenia v Rusku, Ukrajine, Poľsku, Maďarsku, Čiernej Hore, v Španielsku, Bulharsku, Nemecku, Kanade a USA.
Eleonóra Bubashkina
Narodila sa v roku 1967 v Brestskej oblasti a ukončila štúdium v Minskej umeleckej škole Glebova. Získala diplom od Bieloruskej akadémie umení v špecializácii „Maľba“ a v rokoch 1994 – 1998 bola stážistkou v tvorivých dielňach akademického maliara M. Savického. Zúčastnila sa denných plenéroch v Poľsku, na Slovensku, vo Francúzsku a Ukrajine. Taktiež sa stala členkou Zväzu bieloruských umelcov. Okrem mnohých autorských výstav sa podieľala na medzinárodných a republikových výstavách. Momentálne pracuje ako pedagóg na Gymnáziu I. Achremčika v oddelení umenia. Jej práce nájdete v Múzeu súčasného umenia v Minsku, v literárnom Múzeu J. Kupaly v Minsku a v kolekciách doma aj v zahraničí.
Anna Anfimovna Gadirova
Narodila sa v roku 1959 v malej dedinke Kulakovo, ktorá sa nachádza v Postavskom regióne. Absolvovala umeleckú školu Glebova a umelecko-grafickú fakultu Vikeského pedagogického inštitútu. Umelkyňa pracuje v žánri lyrickej krajinky, jej diela predstavujú oduševnený poetický svet v spojení romantizmu a realizmu. Svoj osobitý štýl prejavuje pomocou akvarelu alebo oleja.
Dúfame, že kolekcia, ktorú Vám predkladáme, Vás osloví svojou umeleckou hodnotou a širokým tematickým záberom. Prajeme Vám, aby ste po jej vzhliadnutí odchádzali spokojní a plní hodnotných umeleckých zážitkov.

bielorusky-summer_plCopyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.