Tanečné školy na Spiši

1. tanečná škola v Smižanoch

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, aj toho roku pokračuje 4. sériou tanečných škôl na Spiši. Tento projekt bol podporený z FPU. Prvá tanečná škola sa uskutočnila 27.9.2019 v Kultúrnom dome v Smižanoch, kde sa stretlo celkovo cca 50 tanečníkov.
Lektormi tanca boli skúsení taneční pedagógovia Marek Sabol s Júliou Leškaničovou. Na tejto tanečnej škole sa učili folklorizované spoločenské tance, čardáš zo Zamutova a Poľka z Hertnika. Okrem mladej generácie sa na tanečnom parkete zvŕtali aj zástupcovia strednej generácie zo Smižian, ktorí si pochvaľovali takýto druh výučby.

Hudobný doprovod zabezpečovala ĽH Filipa Žigu z Gelnice, ktorá promptne reagovala na požiadavky lektorov a tanečníci zvládali postupne jednotlivé kroky tancov.
V závere tanečnej školy si všetci účastníci spoločne zatancovali nacvičované tance. Po oficiálnej časti nasledovala voľná zábava pre všetkých účastníkov tanečnej školy.

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi ďakuje všetkým účastníkom a teší sa opäť na 2. tanečnú školu 25.októbra 2019 v KD v Spišskom Hrušove.

 

Fotogaléria:

neboli nájdené žiadne obrázkyCopyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.