Tanečné školy na Spiši „Voliš znac jednu robotu menej robic, jaked neznac tancovac“

Aj naši predkovia prikladali veľkú váhu tancu. Ľudové tance majú neopakovateľné čaro a tradíciu. Je to naše dedičstvo, ktoré nám zanechali naši starí a prastarí rodičia.

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s Obecným kultúrnym centrom v Smižanoch pripravujú prvú tanečnú školu, ktorá sa uskutoční dňa 10. septembra 2016 o19.30 hod. v priestoroch Kultúrneho domu Smižany.
V tanečnej škole sa budú vyučovať tance: Do šaflika z Bystrian a Krucena a Čardáš z Raslavíc. Lektorom bude Marek Sabol s partnerkou. Do tanca bude hrať ĽH Šimona Hanzelyho.
A čo k tomu potrebujete? Predovšetkým chuť a elán naučiť sa spomínané tance. Tanečnej školy sa môžu zúčastniť mladí, ale aj tí skôr narodení. Potrebná výbava pre pánov nohavice s tričkom alebo košeľou, dámy sukne s tričkom alebo gymnastickým dresom, obuv na prezutie, najlepšie poltopánky alebo tanečnú obuv.

Vložné na tanečnú školu sú 2,- €.

V priestoroch kultúrneho domu si budú môcť návštevníci pozrieť aj výstavu Fajna folklórna fotka z roku 2015. Fotografie vznikli počas Spišských folklórnych slávností a zachytávajú tradície a atmosféru festivalu. Hudba a tanec spája ľudí a my veríme, že prijmete naše pozvanie a stretneme sa 10. septembra v Kultúrnom dome v Smižanoch.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť e-mail: osveta1@osvetasnv.sk

sos_tanecnaskola_2016Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.