Umenie v parku

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi Vás pozýva na vernisáž výstavy Umenie v parku, ktorá sa uskutoční dňa 22. júla 2016 o 18.30 hod. pri fontáne pred Evanjelickým kostolom, na Radničnom námestí v Spišskej Novej Vsi.

Cieľom výstavy je vytvorenie možnosti „prehovoriť„ pre neprofesionálnych výtvarníkov a študentov prostredníctvom vizuálneho jazyka. Najväčšou devízou výstavy je jedinečná sloboda ducha, autentická tvorivosť, talent a predovšetkým nevyčerpateľná kreativita zúčastnených umelcov. Mnohí z nich sú pre spišskú verejnosť nepoznaní a práve táto výstava pod holým nebom sa môže stať pre nich príležitosťou, ako ukázať svoj talent.
Zbierka pozostáva z 57 diel, pričom veľké zastúpenie tu má abstraktná maľba (Dzurenda, Butvinová), ktorá je v kontraste s manipulovanou fotografiou (Peter Majkut). Objavuje sa tu téma krajiniek, či mestského prostredia (Ladislav Vikartovský, Stanislav Šimek, Dana Košková, Jana Ogurčáková). Autori sú z veľkej časti členovia Art klubu, ktorý pôsobí pri Spišskom osvetovom stredisku.
Nesmieme však zabúdať vytvárať priestor na prezentáciu aj našej budúcej generácii – študentom. Tvorba mladých je veľmi pestrá a rôznorodá nielen svojou témou, ale aj technikou. Je tu očividná snaha o vyjadrenie hlbšej myšlienky formou linorytu, manipulovanej fotografie, maľby olejom či kombinovanou technikou.
Kurátorom výstavy je Mgr. art Marián Hennel a atmosféru vernisáže bude dotvárať svojou hudbou skupina Spišský Výber. Toto podujatie odštartuje svoj prvý ročník aj vďaka iniciatíve Mgr. Tomáša Cehlára a ochotným sponzorom.
Svojimi výtvarnými prácami sa Vám predstavia:
neprofesionálni výtvarníci – Ladislav Vikartovský, Katarína Butvinová, Marek Dzurenda, Jana Ogurčáková, Ján Vytykáč, Stanislav Šimek, Dana Košková, Peter Mašek, Peter Majkut, Miroslav Hrubý
študenti – Jolana Hradiská, Veronika Kacvinská, Veronika Ochmírová, Klaudia Korpeľová, Matúš Novák.
Výstava bude trvať do 31. augusta 2016.

TiskCopyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.