Umenie v parku 2020 / 5. ročník

Občianske združenie Život v meste a Spišské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja Vás pozýva na vernisáž výstavy Umenie v parku, ktorá sa uskutoční 31.7.2020 o 18:00 pri fontáne pred Evanjelickým kostolom na Radničnom námestí v Spišskej Novej Vsi.

Súťažná výstava oslávi tento rok svoje piate narodeniny a opäť sa môžete tešiť na 60 originálnych diel od neprofesionálnych fotografov a výtvarníkov z rôznych kútov Slovenska. O kultúrny program sa postará trio domácich hudobníčok v zložení Michaela Regecová – gitara, Michaela Formelová – spev a Henrietta Mareková – spev.
„Kvôli pandémii Covid-19 sme do poslednej chvíle nevedeli, či aj tento rok zorganizujeme výstavu Umenie v parku. Opatrenia sa uvoľnili, a preto sme sa rozhodli, že do toho ideme a urobíme výstavu. Nakoniec bude aj vernisáž, čomu sa veľmi teším,“ povedal Tomáš Cehlár, predseda OZ Život v meste.
Podujatie sa realizuje formou súťaže, ktorá prebieha v dvoch kategóriách bez určenia témy. Do súťaže sa mohli zapojiť neprofesionálni výtvarníci a fotografi od 15 rokov. Do kategórie A – Výtvarné umenie sa zapojilo 27 autorov so 75 dielami. Do kategórie B – Fotografia sa zapojilo 27 autorov so 123 fotografiami. O víťazoch rozhodla trojčlenná porota v zložení Mgr. Martin Olejník, Marek Zalibera a Veronika Vlašicová. Na výstavu bolo vybraných 30 výtvarných diel a 30 fotografií od 36 autorov. Výsledky súťaže budú oficiálne vyhlásené na vernisáži, kedy si ocenení autori prevezmú aj ceny.
„Počet prihlásených autorov, fotografov a ich prác nás opäť presvedčil, že je to projekt, ktorý má svoje opodstatnenie v našom meste. Všetky vybrané diela majú čo povedať okoloidúcim. Z môjho pohľadu je tento rok silná fotografia a odborná porota vybrala fakt dobre,” povedal Tomáš Cehlár, predseda OZ Život v meste.
„Ako odborného garanta výstavy nás veľmi teší veľký záujem autorov o túto súťaž a ich chuť vystavovať svoje diela. Dúfame, že výstava zaujme širokú verejnosť a priblíži tak umenie k ľuďom. Najväčšou výhodou výstavy je jej dostupnosť a umiestnenie v peknom prostredí v centre mesta,“ uviedla odborná pracovníčka Spišského osvetového strediska Veronika Vlašicová.

Vystavujúci autori:
Radovan Zimmermann, Klára Ogurčáková, Ladislav Vikartovský, František Miháľ, René Šáfran, Mária Mikolajová, Jaroslav Neupauer, Alexandra Dutková, Emil Farkašovský, Miriam Juríková, Stanislava Šimková, Mária Klimová, Viktória Kellnerová, Anna Paličková, Nina Pekárová, Dominika Vojtášová, Katarína Butvinová, Alexandra Mistríková, Stanislav Šimek, Dušan Ignác, Ľubica Kremeňová, Pavol Sališ, Jirko Salzman, Dávid Ilkovič, Marián Zavacky, Silvia Ťapáková, Ingrid Zgodavová, Iva Liptáková, Peter Rybín, František Dulík, Tomáš Mlynárik, Viera Sabovčíková, Vladimír Krivák, Samuel Gazdura, Martin Lučka, Miloš Fiľa, Kamil Glovňa.
Výstava potrvá do 18.9.2020.
Vstup voľný!

Organizátor:
OZ Život v meste Spišská Nová Ves
Spoluorganizátor a odborný garant:
Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja

Ďakujeme všetkým partnerom projektu:
Embraco Slovakia s.r.o., OKNO FINAL spol. s r.o., K_CORP s.r.o., Lingvista s.r.o., ML reklama, Malé pole, Peter Bednár.

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.